Najlepsze Porady ZdrowieNa czym polega osteopatia?

Na czym polega osteopatia?

Na czym polega osteopatia?

Osteopatia nie jest metodą leczenia. Jest ona raczej uważana za sposób na utrzymanie zdrowia i dobrego samopoczucia organizmu. Została odkryta w drugiej połowie XIX wieku, ale dopiero od niedawna doceniana jest jej skuteczność i przede wszystkim nieinwazyjność.


Każda metoda mobilizowania organizmu do pracy sprzyja jego dobrej kondycji. Według zasad osteopatii, ludzkie ciało posiada zdolności do autoregulacji, a co za tym idzie samoleczenia. W związku z tym lekarze czy fizjoterapeuci przeprowadzają na nim zabiegi polegające najpierw na oddziaływaniu na miejsca z dysfunkcjami mięśni, kości lub stawów, a następnie na całe ciało. Jest ono pobudzane do regeneracji i następują w nim skuteczne procesy samogojenia. Osteopatia posiada swoistą filozofię działania. Jej twórca, doktor Andrew Taylor Still, uważał, że człowiek składa się z ciała, psychiki i umysłu. 

Tylko współpraca tych części gwarantuje harmonię organizmu oraz jego zdrowie. Tym samym poprzez mobilizowanie ich do współdziałania wyzwalany jest proces autoregulacji. Nasze ciało wie najlepiej jak sobie pomóc, dlatego pobudzając jego naturalne procesy, bez sztucznych środków i leków, możemy powrócić do zdrowia czy utrzymać go w formie. Osteopatia stosowana regularnie wzmacnia ciało pacjenta, poprawia jego kondycję oraz odporność.
Naturalne metody wspomagające leczenie takie jak terapie manualne stosowane w Gabinecie Osteopatii w Rzeszowie maja na celu bez środków chemicznych zapewnienie zdrowia człowiekowi.
Przy współczesnym narażeniu na wiele chorób oraz coraz mniej sprzyjającym zdrowiu środowisku, są one coraz częściej doceniane. Siła organizmu ludzkiego jest ciągle poznawana i wykorzystywana do leczenia wielu schorzeń. Doktor Still, twórca teorii osteopatii oraz jej pierwszej szkoły, uważał, że ciało należy traktować jako jedność pamiętając jednak o jego częsciach, tylko wówczas jesteśmy w stanie mu pomóc i zmobilizować go do pracy w stanach zwiększonego zapotrzebowania.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Dentysta Rzeszów to najczęściej wpisywana fraza w momencie...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Systemem leczenia manualnego jest osteopatia. Terapia znana i...