Najlepsze Porady KulinariaKawa Włoska Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Kawa Włoska

Kawa Włoska

Włoska kawa znana i chętnie pita jest od wieków. Tajemnicą tego magicznego napoju jest sposób uzyskiwania ziarenek, które przygotowywane są poprzez skrupulatnie kontrolowany proces upalania przy zastosowaniu odpowiednich temperatur. Dzięki temu możemy mówić o kawie jasno oraz ciemno palonej, które różnią się z jednej strony zapachem,a z drugiej również i posmakiem. 


„quahwah"

Podczas gdy pierwsze są nieco delikatniejsze i subtelniej wyrażają specyficzny smak włoskiej kawy, w tych drugich można poczuć pewną gorycz, sprawiającą, że napój staje się zdecydowanie mocniejszy. Ogólnie pochodzenie słowa kawa jest ściśle związane prawdopodobnie z tureckim określeniem „kahweh". Niektóre źródła podają także, że chodzi o arabskie sformułowanie „quahwah". Tak czy inaczej najwięcej legend łączących się z odkryciem kawy wiąże się zwłaszcza z egipską prowincją Kaffa, na terenie której napar ten rzekomo przyrządzono po raz pierwszy. Bez względu na to, jakie rodzaje kawy szczególnie przypadają nam do gustu, warto wiedzieć, że wbrew temu co powszechnie się utarło na temat owego napoju, filiżanka kawy dziennie zwiększa zdrowotność i ogranicza ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych.

Dodaj komentarz

Janusz
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Kawa włoska to idealny pomysł na prezent

Alina
Dodano:
0
0

Super artykuł, w końcu wiem co to prawdziwa włoska kawa, jak to było w jednej reklamie w tv ;)

Bartek
Dodano:
0
0

Włosi parzą najlepszą kawę. Smak kawy we Włoszech jest niezapomniany. Jeśli taką spróbujesz nie będziesz chciał pić innej.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
Muszę koniecznie wypróbować owoce liofilizowane.
Własny lukier jest bardzo łatwo zrobić, zwłaszcza...
Od kilku lat posiadam ekspres ciśnieniowy i nie zamieniłabym...
Dość często zamawiam jedzenie do domu, mam sprawdzone...