Najlepsze Porady RozrywkaJazda konna Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jazda konna

Jazda konna

Koń od starożytności towarzyszył człowiekowi w bojach, w pracy oraz służąc jako siła pociągowa. Obecnie konie są równie popularne co lata temu. W dzisiejszych czasach nie są wykorzystywane już jednak w walkach ani do ciężkiej pracy w polu, stały się jednak towarzyszem człowieka oraz jednym z najlepszych jego przyjaciół wśród zwierząt.


Zdrowe hobby

Jazda konna jest niezwykle popularna zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Zalet regularnego uprawiania jazdy konnej jest tak wiele, że trudno je wszystkie wymienić. Przede wszystkim, jak każda inna aktywność sportowa pomaga w utrzymaniu zdrowej, smukłej sylwetki. Podczas godziny jazdy konnej, w zależności od umiejętności i stopnia zaawansowania, spalić możemy od 300 do 600 kalorii! Dodatkowo, jazda konna doskonale wpływa na korekcję wad kręgosłupa. Wymuszając napięcie mięśni i zachowanie prostej sylwetki poprawia naszą postawę podczas jazdy oraz po zejściu z konia. Podczas jazdy intensywnie pracują również mięśnie łydek i ud, dzięki czemu po pewnym czasie ulegają one znacznemu wysmukleniu i wzmocnieniu. Jednak to, co wyróżnia jazdę konną wśród wszystkich innych sportów jest zbawienny wpływ na stan ducha człowieka i jego emocje. Harmonijna jazda, spokojne kołysanie konia oraz kontakt z miękkim ciałem zwierzęcia, które jak żadne inne potrafi współpracować z człowiekiem, koi nasze nerwy, wycisza oraz uspokaja.

Dodaj komentarz

Angelika
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Jazda konna jest nie tylko zdrowa fizycznie, ale również psychicznie. Ma działanie terapeutyczne.

Ula
Dodano:
0
0

Jazda konna sprawia, że postawa mojej córki poprawiła się. Chodzi wyprostowana, nie garbi się. Po za tym dla niej to świetna zabawa, w stadninie poznała wiele osób, z którymi może dzielić pasję.


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Pokój dziecięcy dla kilkulatka powinien być przede...
porada: Jazda konna
Jazda konna jest nie tylko zdrowa fizycznie, ale również...
porada: Squash
Gra w squasha potrafi spalić dużo kalorii!
Przydały mi się informacje z tego artykułu. Planuję...
Dobrze wiedzieć. Warto się jak najszybciej zabezpieczyć.
Instagram to świetne miejsce na wypromowanie swojej firmy....
Moim zadaniem nie ma wielkiej różnicy cenowej czy impreza...
Śluby i wesela w czasie koronawirusa to jedna wielka nie...