Najlepsze Porady WypoczynekLekcje na łonie natury w zielonej szkole Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Lekcje na łonie natury w zielonej szkole

Lekcje na łonie natury w zielonej szkole

Zielona szkoła to wyjazd w trakcie trwania roku szkolnego. Nauczyciele wraz z podopiecznymi kontynuują program szkolny w wybranej miejscowości, oddalonej od właściwego miejsca zamieszkania. Po co to całe zamieszanie? Po to, aby na chwilę oderwać się od codzienności, spojrzeć na to czego uczymy się w szkole nieco szerzej, zobaczyć coś więcej niż tylko własne podwórko.


fascynująca przygoda i nauka samodzielności

Nie jest to oczywiście związane z przerwaniem nauki, zajęcia cały czas się odbywają. Nie mniej jednak lekcja biologii może być poparta naoczną obserwacja miejscowego świata roślin i zwierząt. Oprócz teoretycznej wiedzy z geografii możemy urządzić dzieciom wycieczkę krajoznawczą i pokazać im miejscowe zabytki. Udana zielona szkoła to taka, z której dzieci nie chcą wyjeżdżać. Nie ma na niej czasu na nudę ani monotonie. Wolny czas powinien być zorganizowany tak, aby dzieci nie mogły narzekać na brak zajęć. Zielona szkoła to idealna okazja na pogłębienie przez dzieci wzajemnych relacji, zawiązanie trwałych przyjaźni, a także rozwiązanie istniejących w klasie konfliktów. Nauczyciele powinni wykorzystać ten czas na zbliżenie się do ewentualnych problemów i trosk podopiecznych. W trakcie standardowych zajęć nierzadko nie ma na to czasu. Nauczyciele zajmują się przede wszystkim realizacją obowiązującego programu nauczania i nie mają czasu na poboczne kwestie. Zielone Szkoły dla dzieci z wychowawcami to fascynująca przygoda i nauka samodzielności dla dzieci - powinniśmy je zdecydowanie zachęcać do takich wyjazdów.

Dodaj komentarz

Ela
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
1
0

Szkoda, że żadna szkoła w mojej okolicy nie organizuje dla dzieci zajęć w wakacje... Nie mam co z nimi zrobić, przecież na 2 miesiące nie wezmę urlopu.

Gabrysia
Dodano:
0
0

Nigdy nie byłam na zielonej szkole, a szkoda.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Słyszałam, że ten zabieg przynosi wiele korzyści dla...
Marzy mi się ślub w plenerze.
Pieczenie domowego chleba to dla mnie zbyt trudny proces.
Morsowanie jest dla mnie nową aktywnością, na razie...
Chciałabym się wybrać na taki wypoczynek, nie do centrum...
Ja uwielbiam wychodzić z góry z Zakopanem. Kasprowy wierch...
Mieszkam w województwie Podkarpackim i nigdy wcześniej nie...
Wycieczka w Bieszczady jest zawsze fajnym rozwiązaniem na...