Najlepsze Porady WypoczynekLekcje na łonie natury w zielonej szkole Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Lekcje na łonie natury w zielonej szkole

Lekcje na łonie natury w zielonej szkole

Zielona szkoła to wyjazd w trakcie trwania roku szkolnego. Nauczyciele wraz z podopiecznymi kontynuują program szkolny w wybranej miejscowości, oddalonej od właściwego miejsca zamieszkania. Po co to całe zamieszanie? Po to, aby na chwilę oderwać się od codzienności, spojrzeć na to czego uczymy się w szkole nieco szerzej, zobaczyć coś więcej niż tylko własne podwórko.


fascynująca przygoda i nauka samodzielności

Nie jest to oczywiście związane z przerwaniem nauki, zajęcia cały czas się odbywają. Nie mniej jednak lekcja biologii może być poparta naoczną obserwacja miejscowego świata roślin i zwierząt. Oprócz teoretycznej wiedzy z geografii możemy urządzić dzieciom wycieczkę krajoznawczą i pokazać im miejscowe zabytki. Udana zielona szkoła to taka, z której dzieci nie chcą wyjeżdżać. Nie ma na niej czasu na nudę ani monotonie. Wolny czas powinien być zorganizowany tak, aby dzieci nie mogły narzekać na brak zajęć. Zielona szkoła to idealna okazja na pogłębienie przez dzieci wzajemnych relacji, zawiązanie trwałych przyjaźni, a także rozwiązanie istniejących w klasie konfliktów. Nauczyciele powinni wykorzystać ten czas na zbliżenie się do ewentualnych problemów i trosk podopiecznych. W trakcie standardowych zajęć nierzadko nie ma na to czasu. Nauczyciele zajmują się przede wszystkim realizacją obowiązującego programu nauczania i nie mają czasu na poboczne kwestie. Zielone Szkoły dla dzieci z wychowawcami to fascynująca przygoda i nauka samodzielności dla dzieci - powinniśmy je zdecydowanie zachęcać do takich wyjazdów.

Dodaj komentarz

Ela
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
1
0

Szkoda, że żadna szkoła w mojej okolicy nie organizuje dla dzieci zajęć w wakacje... Nie mam co z nimi zrobić, przecież na 2 miesiące nie wezmę urlopu.

Gabrysia
Dodano:
0
0

Nigdy nie byłam na zielonej szkole, a szkoda.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Nowy rok to walka o lepszą sylwetkę, zabiegi modelujące...
Polecam morsowanie, szczególnie dla osób z problemami żylnymi.
Laserowe zamykanie naczynek to coś zdecydowanie dla mnie.
Serdecznie polecam zabieg z wykorzystaniem lasera, skóra po...
porada: Agroturystyka
Podczas urlopy często decydujemy się na nocleg w...
W czasie pandemii raczej nie zdecydowałabym się na Chiny...
Jeżeli tylko zobaczę ofertę biura podróży do Wietnamu na...
Tajlandia to moje marzenie, więc spróbuje znaleźć bilety...