Najlepsze Porady UrodaUsuwanie tatuażu bez bólu

Usuwanie tatuażu bez bólu

Usuwanie tatuażu bez bólu

Decyzję o wykonaniu tatuażu bardzo często podejmujemy pod wpływem chwili, szczególnie dotyczy to osób młodych, którym podobają się tatuaże znanych gwiazd, piosenkarzy i chcą mieć podobną ozdobę. Kiedy się ona znudzi zaczyna być powodem dyskomfortu. Zdarza się także że źle wybierzemy miejsce wykonania tatuażu i nie spełni on naszych oczekiwań - zamiast zdobić szpeci. Jednym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest usunięcie tatuażu. Wiele osób obawia się jednak takiego kroku ze względu na ból. Okazuje się, że niesłusznie bo wraz z postępem w medycynie estetycznej pojawiły się nowe, bardzo skuteczne i nieinwazyjne metody, które nie tylko skutecznie usuną niechcianą ozdobę, ale także zrobią to bezboleśnie.


Obecnie najskuteczniejszym i najmniej inwazyjnym jest usuwanie tatuażu za pomocą lasera. Podczas zabiegu wytwarzana jest ogromna energia zamieniona ostatecznie w fale akustyczną, która rozdrbnia pigment na małe cząstki. Następnie zostają one rozpoznane przez układ odpornościowy i wydalone z organizmu.
Długość trwania zabiegu zależy od wielkości tatuażu, a także od barwników użytych do jego wykonania. Przy tego typu zabiegu warto zastosować urządzenie do krioterapii Cryo 6 Derma Cooler. To skuteczne i nieinwazyjne urządzenie, które doskonale znieczula i łagodzi ból, jaki może pojawić się podczas zabiegu. Oferuje go firma IMeso AESTHETIC GROUP. Znieczulenie usuwanie tatuażu poprze Z Cryo 6 działa natychmiast. Temperatura powietrza zabiegowego to około - 30 st C. Chłodzenie zimnym powietrzem jest bezkontaktowe, dzięki czemu może być używane także w trakcie zabiegu, przed nim i bezpośrednio po nim.
Urządzenie do krioterapii Z cryo 6 jest sprzętem uniwersalnym. Oprócz łagodzenia bólu podczas usuwania tatuaży znajduje zastosowanie w wielu innych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Chłodzenie zimnym powietrzem zmniejsza ból, ale także ryzyko wystąpienia ewentualnych uszkodzeń termicznych czy minimalizuje obrzęk pojawiający się po zabiegu.

Dodaj komentarz


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Uroda to jedna z najszerzej rozwijających się branży, w...