Najlepsze Porady UrodaSrebro - dla każdego? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Srebro - dla każdego?

Srebro - dla każdego?

Srebro jest doskonałym materiałem służącym do wyrobu biżuterii jak kolczyki, naszyjniki, bransoletki i pierścionki. Nowy zestaw biżuterii wygląda wręcz olśniewająco jednak po jakimś czasie srebro zaczyna czernieć jest to normalny specyficzny nalot, którego barwa zależy od czasu i składu stopu srebra.


Kiedy zauważymy że nasze wspaniałe srebro swarovski straciło swój błyszczący wygląd najwyższy czas na rozprawienie się z niepożądanym nalotem. Srebro najłatwiej i najprościej można wyczyścić roztworem solnym. W zależności od stadium czernienia srebro w takim roztworze należy trzymać od kilkudziesięciu do kilku godzin.
Proces czyszczenia możemy obserwować na bieżąco wyciągając czyszczone przedmioty. Po wyjęciu srebra z roztworu należy go koniecznie dokładnie umyć wodą z mydłem, a następnie opłukać ciepłą wodą. W ten sposób pozbywamy się roztworu solnego. Jest to jedna ze skuteczniejszych i bez stratnych metod czyszczenia srebra. Czasem nalot na konkretnym przedmiocie może być tak intensywny, że będzie trzeba użyć specjalnego środka, ale należy wziąć pod uwagę to, że jest to metoda bardziej ingerująca w powierzchnię srebra.

Dodaj komentarz

Gabi
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Moje srebro świetnie się domywa pastą do zębów. Po umyciu jest jak nowe.

Adela
Dodano:
0
0

Czasami jednak nie wszystko da się zmyć z łańcuszka o skomplikowanej fakturze i trzeba łańcuszek przetopić lub kupić nowy, nie ma wyjścia.

Adela
Dodano:
0
0

Czasami jednak nie wszystko da się zmyć z łańcuszka o skomplikowanej fakturze i trzeba łańcuszek przetopić lub kupić nowy, nie ma wyjścia.

Laura
Dodano:
0
0

Wow, mam tak wiele naszyjników srebrnych, na których jest ten nalot... myślałam, że są już do wyrzucenia. Spróbuję odnowić je tym sposobem.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Bardzo podobają mi się samochody po takich modyfikacjach....
Ta maszyna baby-maxdrop jest naprawdę warta uwagi, ciekawy...
Zaciekawił mnie ten artykuł.
Sklep Italia Style ma świetną jakość stelaży.
Terapia manualna blizn jest bardzo ważna na początku. Pomaga...
Ja mimo iż nie gram w koszykówkę ani nie uprawiam żadnego...
Biżuteria sprawdzi się jako prezent dla osoby, która ją...
Ja uwielbiam nosić mój srebrny wisiorek, jest bardzo...