Najlepsze Porady UrodaSrebro - dla każdego?

Srebro - dla każdego?

Srebro - dla każdego?

Srebro jest doskonałym materiałem służącym do wyrobu biżuterii jak kolczyki, naszyjniki, bransoletki i pierścionki. Nowy zestaw biżuterii wygląda wręcz olśniewająco jednak po jakimś czasie srebro zaczyna czernieć jest to normalny specyficzny nalot, którego barwa zależy od czasu i składu stopu srebra.


Kiedy zauważymy że nasze wspaniałe srebro swarovski straciło swój błyszczący wygląd najwyższy czas na rozprawienie się z niepożądanym nalotem. Srebro najłatwiej i najprościej można wyczyścić roztworem solnym. W zależności od stadium czernienia srebro w takim roztworze należy trzymać od kilkudziesięciu do kilku godzin.
Proces czyszczenia możemy obserwować na bieżąco wyciągając czyszczone przedmioty. Po wyjęciu srebra z roztworu należy go koniecznie dokładnie umyć wodą z mydłem, a następnie opłukać ciepłą wodą. W ten sposób pozbywamy się roztworu solnego. Jest to jedna ze skuteczniejszych i bez stratnych metod czyszczenia srebra. Czasem nalot na konkretnym przedmiocie może być tak intensywny, że będzie trzeba użyć specjalnego środka, ale należy wziąć pod uwagę to, że jest to metoda bardziej ingerująca w powierzchnię srebra.

Dodaj komentarz


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Uroda to jedna z najszerzej rozwijających się branży, w...