Najlepsze Porady RodzinaKołyska czy łóżeczko dla dziecka? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Kołyska czy łóżeczko dla dziecka?

Kołyska czy łóżeczko dla dziecka?

Wybór łóżka dla dziecka może przysporzyć rodzicom wielu dylematów. Z jednej strony bowiem chcemy, aby mebel pięknie się prezentował, a przy tym był stabilny i dobrze spełniał swoje kluczowe zadania. Warto zwrócić uwagę na to, że łóżko dopasować trzeba do wieku szkraba. Inne potrzeby ma bowiem niemowlę, inne przedszkolak, a inne uczeń szkoły podstawowej. 


bezpieczeństwo podczas snu

Dla dziecka, które dopiero przyszło na świat dobrym rozwiązaniem będzie kołyska. W każdej chwili można maluszka ukołysać do snu, uspokoić go delikatnym bujaniem,. Część rodziców krytykuje jednak takie rozwiązanie. Twierdzą, że dzieci przyzwyczajają się do kołysania i ciężko ich później od tego odzwyczaić. Alternatywą będzie łóżeczko dla dziecka bez opcji bujania. Dla przedszkolaka można już zakupić łóżko o standardowym wymiarze. Producenci oferują cała masę ciekawych rozwiązań – na przykład łózko w kształcie samochodu lub bardzo modne ostatnio białe łóżko z szufladami https://www.resmar.pl/pol_m_Meble_Sypialnia_Lozka_Lozka-i-lozeczka-dla-dzieci-i-mlodziezy-1245.html. Jeśli w pokoju przebywa więcej niż jedno dziecko – można pomyśleć o zakupie modelu piętrowego trzyosobowego. Nie mniej jednak dbać należy o to, aby był to mebel maksymalnie bezpieczny. Musi posiadać stosowne barierki, które będą zabezpieczały maluszka przez niepowołanym wypadnięciem z łóżka.

Dodaj komentarz

Ania
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Wybrałabym łóżeczko dla dziecka. Od zawsze moje dzieci miały drewniane łóżeczka.

Karolina
Dodano:
0
0

Łóżko w kształcie samochodu - nigdy nie byłam przekonana do takich rozwiązań, jednak mina syna bezcenna i radość gdy w końcu dostał takie do swojego pokoju.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Pokój dziecięcy dla kilkulatka powinien być przede...
porada: Jazda konna
Jazda konna jest nie tylko zdrowa fizycznie, ale również...
porada: Squash
Gra w squasha potrafi spalić dużo kalorii!
Przydały mi się informacje z tego artykułu. Planuję...
Prawo zmienia się często i trudno samemu to ogarnąć,...
Wybór zabawek dla dziecka nie jest prosty, zwłaszcza jeżeli...
porada: Prawo rodzinne
Bardzo ciekawy artykuł. W Polsce mało popularnym tematem...
Smart kid belt to świetny pomysł na prezent.