Najlepsze Porady RodzinaCzy warto kupić fotelik samochodowy w prezencie?

Czy warto kupić fotelik samochodowy w prezencie?

Czy warto kupić fotelik samochodowy w prezencie?

Zbliżają się święta, dlatego każdy z nas poszukuje prezentów dla swoich bliskich. Największą sprzedaż można jak co roku odnotować wśród artykułów dziecięcych. Obecnie dużą popularnością cieszą się nie tylko zabawki, ale również artykuły, które przydadzą się przede wszystkim rodzicom, odciążając ich z kosztu zakupu pełnej wyprawki dla malucha. Prezentami może być wszystko, od wózków, przewijaków aż po foteliki samochodowe. Eksperci przestrzegają jednak przed kupowaniem tych ostatnich w ramach prezentu. Choć większość osób robi to w dobrej wierze, to niestety w większości przypadków wyrządzamy tym niedźwiedzią przysługę.


Dlaczego fotelik nie jest dobrym prezentem?
Istnieją co najmniej dwa powody, dla których powinniśmy wystrzegać się zakupu fotelików w prezencie. Po pierwsze, nie mamy możliwości dopasować fotelika do dziecka. Nawet znając wagę i wzrost dziecka możemy mieć problem z zakupem. Każde dziecko jest bowiem zbudowane inaczej, dlatego fotelik koniecznie trzeba przymierzyć do dziecka. Sprawdzić należy przede wszystkim, czy pasy przebiegają prawidłowo oraz czy zagłówek jest odpowiednio dopasowany. Fotelik musi być również dostosowany do samochodu, w związku z czym przed zakupem należy sprawdzić, czy można go poprawnie zamontować. W przypadku fotelików mocowanych w sposób tradycyjny, pasy muszą być wystarczająco długie. Fotelik musi zostać również dopasowany do kanapy samochodu, a kąt nachylenia także musi być prawidłowy. Właśnie dlatego decyzję o wyborze fotelika najlepiej jest pozostawić rodzicom.

Co kupić zamiast fotelika?
Dobrą alternatywą dla fotelika może być adapter Smart Kid Belt. To urządzenie, które pasuje do każdego pojazdu wyposażonego w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Jego zadaniem jest poprawienie przebiegu pasów, dzięki czemu dziecko jest lepiej zabezpieczone podczas jazdy. Adapter rekomendowany jest dla dzieci w wieku 5-12 lat. Możemy zastanowić się nad zakupem takiego prezentu w szczególności dla tych rodziców, którzy często podróżują z maluchem. Z takiego adapteru można skorzystać także w autokarze, taksówce, czy samochodzie z wypożyczalnie, gzie zwykle nie ma dostępnych fotelików samochodowych.

Dodaj komentarz


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Potrzebujesz znaleźć odpowiednią firmę sprzątającą,...
Inwestycje to część naszego życia. Każdy w pewnym jego...
porada: Radawa
Przykładem miejsca, które jest typową atrakcją...
porada: Radawa
Agroturystyka to dziś jedna z najmodniejszych gałęzi...
Narożnik z funkcją spania oraz łóżeczko jest więc dobrym...
Łóżeczko dla niemowlaka wybierać powinniśmy z...