Najlepsze Porady RodzinaAdapter Smart Kid Belt - czy jest zgodny z prawem? Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Adapter Smart Kid Belt - czy jest zgodny z prawem?

Adapter Smart Kid Belt - czy jest zgodny z prawem?

Smart Kid Belt to urządzenie, które jest dostępne na rynku od stosunkowo niedawna, jednak już zdołało wywołać gorącą dyskusję. Adapter przeznaczony jest do regulacji pasów bezpieczeństwa, dzięki czemu można z jego pomocą przewozić dzieci bez fotelika lub podkładki. Choć urządzenie wygląda niepozornie, to wyniki z testów zamieszczonych na stronie producenta udowadniają, że spełnia ono swoją rolę. Konstrukcja odbiegająca w tak znacznym stopniu od fotelików i podkładek sprawia jednak, że wiele osób zastanawia się nad tym, czy jest zgodna z prawem.


Smart Kid Belt - co to za urządzenie?

Smart Kid Belt to urządzenie podtrzymujące, które ma formę regulowanego paska, z klamrami na końcach. Jest bardzo niewielkie - mieści się w garści, a jego waga wynosi 120 gram. Smart Kid Belt to wynalazek, który opracowany został przez Polaków. W szybkim czasie zdobył jednak uznanie w wielu krajach świata, gdzie został też zalegalizowany. Do największych zalet Smart Kid Belt należy jego uniwersalność. Adapter pasuje do wszystkich pojazdów wyposażonych w pasy i można płynnie regulować go do wzrostu dziecka.

Czy Smart Kid Belt spełnia wymogi prawne?

U osób, które po raz pierwszy słyszą o Smart Kid Belt często pojawia się pytanie, czy przewożąc dziecko w adapterze nie narażają się na mandat. Duża część społeczeństwa jest przekonana, że tylko foteliki samochodowe są z homologacją są zgodne z prawem. Tymczasem Smart Kid Belt tak samo jak foteliki należy do grupy urządzeń podtrzymujących i opatrzony jest odpowiednim certyfikatem. Dzięki temu można przewozić w nim dzieci bez mandatu. Osoby, które potrzebują dodatkowego potwierdzenia w tej kwestii mogą sięgnąć do podstawy prawnej, a dokładnie do rozdziału 5, oddz.1, art.39, pkt.3 Kodeksu drogowego. Zgodnie z nią dzieci poniżej 150 cm wzrostu powinny podróżować w fotelikach lub innych urządzeniach otrzymujących, które są zgodne ze wzrostem i masą dziecka, a także spełniają normy techniczne określone przez przepisy UE. 

Dodaj komentarz

Grażyna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Dzięki tej publikacji dowiedziałam się do czego służy to urządzenie.

Lucyna
Dodano:
0
0

Mam smart kid belt i sprawdza mi się jak na razie bardzo dobrze.

Ula
Dodano:
0
0

Smart kid belt to świetny pomysł na prezent.

Grześ
Dodano:
0
0

Genialny wynalazek. Ciekawa alternatywa dla ciężkich, masywnych fotelików.

Maria
Dodano:
0
0

Bardzo dobra opcja na prezent dla każdego rodzica przewożącego dziecko w samochodzie. Na pewno się ucieszy z takiego prezentu, bo co może być ważniejsze od bezpieczeństwa potomka.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Bardzo podobają mi się samochody po takich modyfikacjach....
Ta maszyna baby-maxdrop jest naprawdę warta uwagi, ciekawy...
Zaciekawił mnie ten artykuł.
Sklep Italia Style ma świetną jakość stelaży.
U nas w rodzinie mamy taki zwyczaj, że kołyski się podaje...
Ciekawe... Nie wiedziałam, że tak można. Warto wiedzieć o...
Warto skorzystać w razie potrzeby z porady prawnej.
Łóżko w kształcie samochodu - nigdy nie byłam przekonana...