Najlepsze Porady Dom i OgródJakie tkaniny obiciowe będą modne w 2022 roku?

Jakie tkaniny obiciowe będą modne w 2022 roku?

berlin-1571046-1920.jpg

Chcesz, aby Twój salon wpisywał się w aktualne trendy? Pragniesz jego odświeżenia i odnowienia, żeby znów stał się nie tylko miejscem wypoczynku, ale również przestrzenią reprezentacyjną, w której możesz przebywać z zaproszonymi gośćmi? W takim wypadku zacznij zmiany od wyboru nowej kanapy, narożnika oraz foteli wypoczynkowych, które będą obite efektowną, trwałą, a zarazem niezwykle estetyczną tkaniną, która podkreśli stylistykę aranżowanego wnętrza. Jakie tkaniny będą najchętniej stosowane w roku 2022?


Welur, welwet i aksamit

Już w 2021 roku dużą popularnością cieszyły się kanapy, sofy i fotele tapicerowane welurem, który jest materiałem miękkim, przytulnym w dotyku oraz łatwym do utrzymania w czystości. Jeżeli już wtedy podobał Ci się ten trend, koniecznie wprowadź go do swojego salonu, ponieważ będzie cieszył się sporym zainteresowaniem w najbliższych latach. Welurowa tapicerka może zostać chętnie wykończona zarówno w aranżacjach w wyrazistych barwach, jak i nieco bardziej stonowanej kolorystyce. Dzięki obydwu wersjom wykończenia kolorystycznego Twój salon zyska na przytulnym i delikatnym charakterze, a jednocześnie zostanie do niego wprowadzony dekor glamour. Niezwykle podobnymi materiałami do weluru jest aksamit lub welwet, które równie dobrze będą się prezentować we wnętrzach nowoczesnych w roku 2022. Welwet charakteryzuje się nieco dłuższym włosiem od weluru, natomiast aksamit jest najmiększy z wymienionych materiałów.

Naturalne obicia narożników

Oczywiście rok 2022 to kult naturalności, dlatego decydując się na odnowienie aranżacji salonu, warto zdecydować się na naturalne obicia narożników, foteli i sof. Naturalne obicia podkreślą ekologiczny styl życia właścicieli domu, a także zwrócą uwagę na zachwyt nad przyrodą i troskę o nią. Naturalne tkaniny obiciowe idealnie odnajdą się w stylistyce skandynawskiej oraz boho, gdzie efektownie będą wyglądać takie materiały jak drewno, rattan czy bambus. Do wnętrz naturalnych możesz wybrać tkaninę bawełnianą lub poliestrową — wszystko jest zależne od Twoich upodobań i finansowych możliwości.

Dodaj komentarz


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
Krzesło powinno być wygodne, design jest dla mnie sprawą...
Drewniane meble w ogrodzie dodają mu uroku, są odporne na...
Krzesła z pikowaniem idealnie pasują do stylu glamour.
Nigdy nie widziałam takich tapczanów. Pomyślę nad ich...