Najlepsze Porady Dom i OgródCo na podłogę do domu?

Co na podłogę do domu?

berlin-1571046-1920.jpg

Parkiet z drewna prezentuje się pięknie i ciekawie.Drewno nie jest jednorodne –zatem mamy tu do czynienia z wyszukanym wyglądem, nietypowąkolorystyką. Podłoga z drewna kojarzy nam się z ciepłem,klimatem, nastrojem.  Co więcej – ten materiał nie uczula, nie powoduje również alergii (tak jak niektóre tworzywa).


Najczęściej na podłogi wybierane są takie materiały jak drewno oraz panele.Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma wady, jak i zalety. Należy zatem zapoznać się z nimi, zatem podejmiemy ostateczną decyzję w odniesieniu do wykończenia podłogi. Parkiet drewniany jest przede wszystkim trwały. Nawet jeśli ulegnie zniszczeniu, można go sprawnie odnowić poprzez cyklinowanie i lakierowanie. Wówczas wygląda jak nowy. Czyli podłoga drewniana nawet po wielu latach użytkowania będzie nas cieszyła i nieustannie zachwycała swoim pięknem. Kolorystyka drewna jest zróżnicowana i możemy uzyskać różne efekty, w zależności od tego, na jakie drewno się zdecydujemy. Do wad drewna zaliczyć można fakt, iż nie jest ono dobrym izolatorem akustycznym, nie jest też bardzo odporne na działanie wilgoci czy też wody. Pamiętać też trzeba, by przyłożyć się do kwestii ułożenia drewnianej podłogi, w przeciwnym wypadku jej estetyka nie będzie zachwycała. Dotyczy to jednak każdego rodzaju podłogi. Panele laminowane są nieco tańsze niż deski drewniane, łatwo też się je układa i utrzymuje w należytej czystości. Nie mniej jednak są jeszcze mniej odporne na niekorzystne działanie wody niż drewno, a raz uszkodzonych paneli nie da się naprawić.  

 

pielęgnacja podłogi

Drewno jest bardzo dobrym izolatorem termicznym. Na uwagę zasługuje fakt, iż drewnianą podłogę można odświeżać, sprawiać, że wygląda jak nowa. Wystarczy zastosować zabieg określany jako cyklinowanie. Podłoga z drewna wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji. Z reguły nie stosujemy tu preparatów uniwersalnych, ale takie, które przeznaczone są tylko do drewna. Bardzo ważną kwestią jest prawidłowe ułożenie podłogi – nie jest to tak łatwe jak w przypadku paneli. Od właściwego ułożenia desek zależy końcowy efekt estetyczny, jak i komfort użytkowania podłogi. Osoby, które obawiają się o uszkodzenia parkietu (szczególnie jeśli w wykonany został z stosunkowo miękkiego drewna) pomyśleć mogą o zakupieniu dywanu. Miły w dotyku dywan w połączeniu z drewnianą podłogą wniesie do wnętrza wiele uroku i niepowtarzalny styl.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Modne ubrania są popularne dla małych dzieci.
porada: PIZZERIE
Włoska pizza najlepiej smakuje gdy jest na cienkim cieście.
Zdobienie ciastek kojarzy mi się z moim dzieciństwem, kiedy...
Jedzenie na telefon to dobre udogodnienie dla zabieganych osób.
porada: Wyspy kuchenne
Wyspa kuchenna coraz częściej pojawia się w nowych domach....
Drewniane meble w ogrodzie dodają mu uroku, są odporne na...
Żadna brama którą oglądałam w sklepach nie podobała mi...
Lustra są świetnym rozwiązaniem dla małych przestrzeni....