Najlepsze Porady RodzinaŁóżeczko dostosowane do potrzeb dziecka Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Łóżeczko dostosowane do potrzeb dziecka

Łóżeczko dostosowane do potrzeb dziecka

Młodzi rodzice przed narodzinami dziecka stają zwykle przed wyborem zakupu łóżeczka dla dziecka, które jak najlepiej i jak najdłużej będzie spełniało wszystkie swoje funkcje. Łóżeczko dla dziecka zwykle ma rozmiar 120x60 cm lub 140x70 cm. Wyposażone jest w drewniane szczebelki, które zabezpieczają dziecko przed wypadnięciem oraz regulowaną wysokość materaca.Pamiętajmy, że wybierając łóżeczko dla dziecka zdecydujmy się na takie, które posiada wyłącznie pionowe szczebelki. Dzięki temu dziecko, kiedy będzie już bardziej sprawnie, nie zrobi sobie krzywdy spinając się po ramach łóżka. 
Niezwykle ważny jest również dobór odpowiedniego materaca do łóżeczka. Niemowlak w trakcie snu najbardziej się rozwija, wybierz więc taki materac, który będzie bezpieczny dla jego rosnącego ciałka oraz kręgosłupa. 
Materac dla dziecka powinien być możliwie twardy, ponieważ twarde podłoże zmniejsza ryzyko, że dziecko zapadnie się i przewróci główkę.
Pamiętajmy, że w łóżeczku malucha powinno znaleźć się jak najmniej rzeczy, ponieważ każdy dodatkowy przedmiot stanowi dla niego niebezpieczeństwo. 
Noworodkowi wystarczy właściwie materac oraz prześcieradło na gumce. Wielu lekarzy odradza nawet stosowanie pościeli, która staje się częstą przyczyną śmierci łóżeczkowej noworodków.

Dodaj komentarz

Karolina
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Zakup łóżeczka dla mojego synka to było urwanie głowy. Dobrze, ze trafiliśmy na fachowca.

Wiola
Dodano:
0
0

Łóżeczko dla niemowlaka wybierać powinniśmy z największą starannością. Chodząc po sklepach pamiętaj, że dziecko w łóżeczku spędzało będzie mnóstwo czasu. W czasie dziecięcego snu wydziela się hormon wzrostu oraz kształtuje się jego system nerwowy. Wielu świeżo upieczonych rodziców zastanawia się co będzie lepsze dla maluszka – kołyska czy zwykłe łóżeczko. Kołyska będzie z pewnością wygodna w pierwszych miesiącach życia, łatwiej w niej będzie uspokoić dziecko i ukołysać do snu. Niestety, kołyska nie posłuży nam długo, dziecko bardzo szybko rośnie, a kołyska po krótkim czasie będzie po prostu za mała. Dobrze dobrane łóżeczko będzie rosło razem z dzieckiem oraz posłuży wam nawet przez kilka lat.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
Warto podkreślić, że adwokaci mają znajomość tylko kilku...
Ubranka dla dzieci to bardzo popularny pomysł na prezent dla...
Smart kid belt to świetny pomysł na prezent.
Ja kupiłam sobie kołyskę z regulowaną wysokością...