Najlepsze Porady BiznesSklejki - produkcja i rodzaje Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Sklejki - produkcja i rodzaje

Sklejki - produkcja i rodzaje

Jest lżejsza, odporniejsza i mocniejsza od tradycyjnych paneli, mowa z całą pewnością o sklejkach, która na dobre zadomowiła się w budownictwie i meblarstwie. Ale powinno się pamiętać, że te perfekcyjne parametry można dostać wyłącznie w drodze produkcji.


Sklejki to materiały powstające w procesie sklejania bardzo cieniutkich arkuszy drewna. Kolejną czynnością jest poddanie materiału sprasowaniu w wysokiej temperaturze i w wyniku takiego postępowania otrzymujemy sklejkę . Bardzo istotną właściwością sklejki, która odpowiada za doskonałą wytrzymałość jest budowa krzyżowa.

Do wyrobu sklejki znacząca większość zakładów produkcyjnych wykorzystuje drzewo: olchę, brzozę, sosnę itd. O tym czy sklejka zostanie zakwalifikowana jako sklejka liściasta czy iglasta , decyduje rodzaj drewna warstw zewnętrznych użytych do produkcji płyty. Produkcja sklejki obejmuje różne fazy i etapy. Pierwszym jest składowanie surowca, z którego później powstanie sklejka. Drzewo do zakładu dostarczane jest i składowane w części lądowej i wodnej, bo składowanie wodne zabezpiecza drewno przed uszkodzeniami.

Dodaj komentarz

Jurek
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Może nie zdajemy sobie sprawy, że meble biurowe i mieszkaniowe w większości wykonane są z takiego materiału jak sklejka. Ale nie tylko w tej gałęzi przemysłu wykorzystywana jest sklejka. Obecnie coraz większe zastosowanie sklejka znajduje w aranżacji wnętrz. Sklejka może być zastosowane we wnętrzu domu, tylko trzeba wiedzieć który jej rodzaj wybrać: sklejka liściasta, czy może sklejka iglasta. Sklejkę można wykorzystać w takim pomieszczeniu jak sypialnia, bo można nią pokryć ściany.


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Porządne biurko to podstawa! Nie spotkałem się dotąd z...
Im starsze dziecko tym ten wybór łatwiejszy, przy montażu...
Ciekawy artykuł, jesteśmy na etapie zmiany mebli z których...
Zawsze przykładam dużą uwagę do tego jak ma wyglądać...
Pożyczka dla firm powinna być dobrze sprawdzona.
Ja uwielbiam mieszkać w centrum, zawsze coś się dzieje, a...
Powinno być więcej takich edukacyjnych postów. Świetnie...
U nas w firmie budowlanej za nie przeszczekanie BHP nakładane...