Najlepsze Porady RodzinaSmutne dziecko Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Smutne dziecko

Smutne dziecko

Twoje dziecko, podobnie jak i Ty, ma prawo czasami czuć się źle i sprawiać wrażenie nieobecnego. Warto jednak zwrócić uwagę jak długo ten stan się utrzymuje.


Jeżeli zauważasz takie zmiany tylko od czasu do czasu i szybko mijają, to nie masz powodu do większych obaw. Pamiętaj jednak, by porozmawiać zawsze z Twoim dzieckiem. Niech wie, że może Ci o wszystkim powiedzieć. Może dzieci w przedszkolu się z niego śmiały lub przedszkolanka powiedziała coś w sposób, które go uraziło. Zawsze staraj się znaleźć przyczynę. Mimo, że problem może być dla Ciebie tylko zwykłą błahostką, na którą Ty nawet nie zwróciłabyś uwagi, to dla niego jest powód do smutku i poważnego problemu. Jego psychika jest zupełnie inna niż Twoja.
Spróbuj rozweselić swojego malucha. Może zabrać na lody lub kupić jakąś nową zabawkę? Pamiętaj jednak, że nie możesz za wszelką cenę starać się zmienić jego nastroju w danej chwili. Jeżeli ma ono jakiś problem to najważniejsza rzeczą jest go rozwiązać. Samo pocieszanie niczego nie zmieni, bo ono dalej się będzie źle czuło, a może z biegiem czasu przestać Ci to pokazywać i zamknąć się w sobie. Najlepszym sposobem jest nauczyć swoje dziecko, jak ma radzić sobie z różnymi sytuacjami i zachowaniem innych, które nie zawsze jest po jego myśli. Niech od najmłodszych lat nauczy się jak reagować w kryzysowych sytuacjach.

Dodaj komentarz

Magda
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Rozmowa z dzieckiem jest najważniejsza.

Ilona
Dodano:
0
0

Smutne dziecko czasami oznacza duże problemy. Zwróćmy uwagę czy dziecko nie ma problemów z rówieśnikami.

Weronika
Dodano:
0
0

Jeśli zauważymy, że nasze dziecko jest smutne, nie powinniśmy tego lekceważyć. Wręcz przeciwnie, powinniśmy z nim porozmawiać i zapytać co się dzieje. Czasami problem leży, np. u rówieśników.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
Dobrze, że jest możliwość wzięcia rozwodu. Wiadomo...
Adapter zakupiłem parę dni temu, działa dobrze, dzieci są...
Warto skorzystać w razie potrzeby z porady prawnej.
To prawda, dziecko często jest obdarowywane ubraniami, przez...