Najlepsze Porady BiznesKomunikacja biznesowa w nowoczesnej firmie

Komunikacja biznesowa w nowoczesnej firmie

Komunikacja biznesowa w nowoczesnej firmie

Komunikacja w czasie rzeczywistym to ważny aspekt działania zaspołu ludzi w nowoczesnej firmie. Coraz częstrzym rozwiązaniem w firmach staje się praca z domu zwłaszcza, jeśli dotyczy ona tworzenia stron internetowych, pozycjonowanie czy szeroko pojętego e-commerce. Nie jest jednak możliwe wspóldziałanie bez wymiany informacji. Z pomocą przychodzą nam oczywiście nowoczesne komunikatory internetowe, dzięki którym współpraca na odległość staje się możliwa.


Możliwości współczesnych komunikatorów internetowych daleko wybiegają poza samą tylko rozmowę. Możliwe jest, poza choćby wysyłaniem plików, połączenie głosowe, chat z wieloma osobami, czy choćby wyszukiwanie niezbędnych, starych informacji w archiwum komunikatora. Dzięki temu współpraca i wymiana informacji odbywa się w czasie rzeczywistym, a nie jak w przypadku wykorzystywanej wcześniej poczty e-mail, z długimi opóźnieniami.

 

Niesposób jednak pominąć kwestii bezpieczeństwa. Popularne komunikatory często nie posiadają zabezpieczeń uniemożliwiających dostęp do informacji osobom postronnym. Kradzieże haseł, sniffing to dość częste zjawiska i o ile nie są one jakoś szczególnie niebezpieczne jeśli chodzi o rozmowy prywatne, o tyle w przypadku kluczowych informacji firmowych mogą stanowić spore zagrożenie. Dlatego celowe jest zastanowienie się nad wdrożeniem autorskich rozwiązań programistycznych, dostosowanych do potrzeb konkretnej organizacji czy firmy.

Dodaj komentarz


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Może nie zdajemy sobie sprawy, że meble biurowe i...
Wśród wykonywanych rodzajów audytu SEO znaleźć można...
Pod pojęciem audytu SEO rozumie się rozliczne działania,...
Szkolenie BHP przede wszystkim uświadomi pracownikom jak...