Najlepsze Porady BiznesKartony w transporcie

Kartony w transporcie

Kartony w transporcie

Kartony jako opakowania stosowane są w transporcie, ułatwiają pracę wszystkim osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo towaru. Mamy pełną świadomość, że przy uderzeniu czołowym nieprawidłowo zabezpieczony ładunek niestety, ale ulega zniszczeniu.

 

Dlatego tak ważne jest zabezpieczanie towaru. Do tego celu mogą posłużyć kartony. Mimo, że za brak niewłaściwie zamocowanego ładunku zostanie ukarany kierowca, to do odpowiedzialności mogą zostać pociągnięte osoby bezpośrednio uczestniczące w operacji transportowania, zanim towar wyruszy w trasę.


O czym warto pamiętać? Każdy ładunek musi być zabezpieczony, do tego celu można użyć pudełka kartonowe, które są produkowane z różnych materiałów w zależności od potrzeb. Tylko przez stosowanie się to podstawowych zasad bezpiecznego transportu towaru, dany ładunek nie ma prawa dotrzeć na miejsce w stanie obniżającym jego wartość.

Dobierając kartony należy uwzględnić rodzaj transportowanego towaru, m.in. jego wielkość, kształt itd. Dopiero na tej podstawie możemy przystąpić do właściwego doboru kartonów transportowych. Pośród kartonów wykorzystywanych w przemyśle spożywczym wyróżniamy:

  • kartony fasonowe – domykające się ze specjalnym wycięciem,
  • kartony specjalistyczne – robione na specjalne zamówienie klienta,
  • kartony klapowe – posiadają wieka do zamykania.

Ciekawe jest to, że kartony są zwykle szare i niezbyt interesujące, to jednak istnieją kolorowe kartony na prezenty, które zadziwiają kształtami i kolorami.

Kartony to nic innego jak pewien rodzaj opakowań, które wykorzystujemy w różnych gałęziach przemysłu. Na sklepowych pułkach znajdują się produkty, które wcześniej były zapakowane w kartony.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Uroda to jedna z najszerzej rozwijających się branży, w...
Poszukując sposobu ma udane wakacje bardzo często zapominamy...
Systemem leczenia manualnego jest osteopatia. Terapia znana i...
Może nie zdajemy sobie sprawy, że meble biurowe i...
Może nie zdajemy sobie sprawy, że meble biurowe i...
Pod pojęciem audytu SEO rozumie się rozliczne działania,...
Szkolenie BHP przede wszystkim uświadomi pracownikom jak...
Wśród wykonywanych rodzajów audytu SEO znaleźć można...