Najlepsze Porady BiznesKartony w transporcie

Kartony w transporcie

Kartony w transporcie

Kartony jako opakowania stosowane są w transporcie, ułatwiają pracę wszystkim osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo towaru. Mamy pełną świadomość, że przy uderzeniu czołowym nieprawidłowo zabezpieczony ładunek niestety, ale ulega zniszczeniu.

 

Dlatego tak ważne jest zabezpieczanie towaru. Do tego celu mogą posłużyć kartony. Mimo, że za brak niewłaściwie zamocowanego ładunku zostanie ukarany kierowca, to do odpowiedzialności mogą zostać pociągnięte osoby bezpośrednio uczestniczące w operacji transportowania, zanim towar wyruszy w trasę.


O czym warto pamiętać? Każdy ładunek musi być zabezpieczony, do tego celu można użyć pudełka kartonowe, które są produkowane z różnych materiałów w zależności od potrzeb. Tylko przez stosowanie się to podstawowych zasad bezpiecznego transportu towaru, dany ładunek nie ma prawa dotrzeć na miejsce w stanie obniżającym jego wartość.

Dobierając kartony należy uwzględnić rodzaj transportowanego towaru, m.in. jego wielkość, kształt itd. Dopiero na tej podstawie możemy przystąpić do właściwego doboru kartonów transportowych. Pośród kartonów wykorzystywanych w przemyśle spożywczym wyróżniamy:

  • kartony fasonowe – domykające się ze specjalnym wycięciem,
  • kartony specjalistyczne – robione na specjalne zamówienie klienta,
  • kartony klapowe – posiadają wieka do zamykania.

Ciekawe jest to, że kartony są zwykle szare i niezbyt interesujące, to jednak istnieją kolorowe kartony na prezenty, które zadziwiają kształtami i kolorami.

Kartony to nic innego jak pewien rodzaj opakowań, które wykorzystujemy w różnych gałęziach przemysłu. Na sklepowych pułkach znajdują się produkty, które wcześniej były zapakowane w kartony.

Dodaj komentarz


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Wśród wykonywanych rodzajów audytu SEO znaleźć można...
Szkolenie BHP przede wszystkim uświadomi pracownikom jak...
Szkolenia BHP przez część osób uważane są za...
Może nie zdajemy sobie sprawy, że meble biurowe i...