Najlepsze Porady ZdrowieUzależnienie od narkotyków?

Uzależnienie od narkotyków?

Uzależnienie od narkotyków?

Uzależnienie od kwasu, czyli nabyta potrzeba wykonywania jakiejś czynności czy zażywania jakiejś substancji. W praktyce termin „uzależnienie” stosowany jest do osób, które zażywają narkotyki, leki, alkohol lub inne używki. Ale uzależnienie może odnosić się też, do wielu innych zachowań np. gier hazardowych, internetu czy robienia zakupów.


Słowo uzależnienia stosowane jest w kilku znaczeniach m.in., uzależnienia psychiczne, fizyczne, społeczne, od kwasu. Uzależnienia psychiczne to potrzeba stałego przyjmowania substancji psychoaktywnej w celu powtórzenia przeżyć, jakie związane są z danym zachowaniem. Uzależnienia fizyczne to potrzeba zażywania określonej substancji, bez której człowiek nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Uzależnienia społeczne związane są z zażywaniem substancji psychoaktywnych pod wpływem panującej mody lub pod naciskiem ludzi podobnych do siebie.

Uzależnienia od kwasuto pojęcie odnoszące się do konkretnej substancji bądź zachowania. U podstaw uzależnienia leży utrata kontroli nad własnym tokiem myślenia i zachowania. Konsekwencją tego jest ciągłe poszukiwanie kontaktu z osobą lub substancją wyzwalającą znany już stan emocjonalny.

Zanim osoba uzależniona trafi do specjalisty, mija bardzo długi okres czasu, który niestety nie działa na korzyść osoby uzależnionej.

Uzależnienie od kwasu obejmuje szereg zmian w zachowaniu i prawidłowym myśleniu. Dla przykładu długotrwałe stosowanie narkotyków przyzwyczaja organizm do jego stosowania, by uzyskać oczekiwany efekt. Od momentu pierwszego kontaktu z narkotykiem do pierwszych symptomów uzależnienia mija sporo czasu. Dlatego tak ważny jest kontakt pozwalający wychwycić niepokojące sygnały jak najwcześniej.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Systemem leczenia manualnego jest osteopatia. Terapia znana i...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Dentysta Rzeszów to najczęściej wpisywana fraza w momencie...