Najlepsze Porady ZdrowieCzym się zajmuje i co leczy onkolog? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Czym się zajmuje i co leczy onkolog?

Czym się zajmuje i co leczy onkolog?

Temat raka jeszcze kilka lat temu uznawany był za temat tabu, jednakże współcześnie jest on niezwykle nagłaśniany, aby zachęcić ludzi do wykonywania badań profilaktycznych, dzięki którym istnieje możliwość wykrycia podejrzanych zmian we wczesnym stadium, co sprawia, że istnieje szansa na skuteczne wyleczenie. Onkolog Warszawa to lekarz specjalista, który zajmuje się profilaktyką, jak również diagnostyką oraz leczeniem nowotworów - jest to lekarz, do którego można zapisać się na wizytę onkologiczną bez skierowania. Jakie konkretnie choroby leczy lekarz onkolog i kiedy warto się do niego udać?


Czym zajmuje się onkolog?

Onkolog to specjalista, który zajmuje się wykrywaniem oraz leczeniem chorób nowotworowych. Zazwyczaj pierwsza wizyta u lekarza onkologa związana jest z ogromnymi emocjami, ponieważ podczas niej dowiemy się, czy jesteśmy chorzy i jak będzie wyglądała nasza dalsza przyszłość. Na wizytę do lekarza onkologa warto wziąć bliską nam osobą, która będzie dla nas wsparciem i pomoże nam w zapamiętaniu ważnych informacji. Onkolog rozpoznaje również stany przednowotworowe, jak również leczy powikłania oraz skutki uboczne terapii onkologicznych. Kiedy należy udać się do onkologa? Oczywiście niezwykle trudno jest wymienić objawy, które mogą wskazywać, aby udać się do lekarza onkologa, dlatego warto obserwować swoje ciało oraz funkcjonowanie organizmu - wskazana jest tzw. czujność onkologiczna, dzięki której przy jakichkolwiek nieprawidłowością, szybko zgłosimy się do lekarza. 

Jakie nowotwory leczy onkolog?

Lekarz onkolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem wszelakiego typu nowotworów, m.in. piersi, szyjki macicy, jądra, prostaty, skóry, żołądka, jelita grubego, wątroby, płuc, kości, głowy i szyi, oka oraz wielu innych - lista jest długa. Schemat leczenia dobierany jest w zależności od rodzaju choroby onkologicznej, a także od stopnia zaawansowania choroby. Zazwyczaj lekarz onkolog planuje proces leczenia onkologicznego, uwzględniając leczenie w formie farmakoterapii, chemioterapii oraz radioterapii - niekiedy przeprowadzane są również drobne interwencje chirurgiczne. Lekarz onkolog dostosowuje leczenie do aktualnych wyników badań. 

Dodaj komentarz

Dominka9
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć niepokojących nas objawów.

Sabina
Dodano:
0
0

Wizyta u onkologa to stresująca sytuacja.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
Miałam przewlekłe żylaki, które pomógł mi leczyć...
Jest tak wiele mężczyzn w Polsce lekceważących...
Super dyscyplina. Coś nowego w sam raz dla osób lubiących...
Polecam morsowanie, szczególnie dla osób z problemami żylnymi.