Najlepsze Porady WypoczynekTajlandia - wakacje

Tajlandia - wakacje

Tajlandia - wakacje

Tajlandia słynie jako jedno z najbardziej malowniczych obszarów na mapie świata. Wyjątkowe znaczenie mają tu zarówno kwestie architektoniczne, jak również same krajobrazy. Zachwycają także niebywałe tradycje zamieszkujących tam ludzi. Do Tajlandii można praktycznie jechać bez względu na okres i sezon. Jest tam zawsze coś do zrobienia, niezależnie od panującej pogody oraz czasu. 


Na obszarze Tajlandii turyści mogą wylądować na ośmiu istniejących w kraju lotniskach, które znajdują się na takich obszarach jak  Bangkok, Phuket, Chiang Mai, Chiang Rai, Ko Samu, Krabi, Hat Yai i Sukhotai. Dla podróżujących przybywających z Europy przygotowane są dwa z wyżej wymienionych lotnisk, to jest to w Phuket oraz w Bangkoku. Bilety lotnicze do Tajladnii wynoszą jakieś kilka tysięcy złotych. Sama podróż trwa najczęściej 16 lub 18 godzin, a niekiedy nawet 20. Jeżeli kupujemy bilet lotniczy właśnie do Tajlandii to musimy się liczyć z tym, że z Polski konieczna jest przesiadka albo jeszcze w jakimś państwie europejskim, albo na jakimś obszarze Azji.

Będąc natomiast już na miejscu z lotniska możemy się wydostać praktycznie wszystkim, począwszy od środków kmunikacji miejskiej, a skończywszy na pociągu. W niektórych przypadkach za możliwą drogę transportu uznaje się także drogę wodną. Od 11 sierpnia 2011 roku zniesiony został obowiązek wizowy dla obywateli Polski chcących wjechać na teren Królestwa Tajlandii. Warunek jest jednakże konkretny. Przybywający muszą wykupić bilet lotniczy do Bangkoku na czas nie dłuższy niż trzydzieści dni. Wyjazd ma natomiast być organizowany typowo w kwestiach turystycznyc.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Pokój dziecięcy dla kilkulatka powinien być przede...
porada: Jazda konna
Jazda konna jest nie tylko zdrowa fizycznie, ale również...
porada: Squash
Gra w squasha potrafi spalić dużo kalorii!
Przydały mi się informacje z tego artykułu. Planuję...
Mieszkam w województwie Podkarpackim i nigdy wcześniej nie...
Widziałam takie ogłoszenie z wyjazdem w Bieszczady pod...
Nasze Polskie Bieszczady to zawsze dobra opcja. Co roku...
Ja w wakacje często jadę na kajaki. Świetny sport.