Najlepsze Porady WypoczynekJak ferie, to tylko w Zakopanem!

Jak ferie, to tylko w Zakopanem!

Jak ferie, to tylko w Zakopanem!

Planując urlop zazwyczaj zastanawiamy się nad tym, jak spędzić wakacje. Znacznie rzadziej wyjeżdżamy z całą rodziną w czasie ferii zimowych. Wyprawa o tej porze może być jednak równie atrakcyjna jak latem. Trzeba jedynie wybrać takie miejsce, w którym będą ku temu sprzyjające warunki. Znakomitą decyzją jest w takim przypadku Zakopane, które obfituje w rozrywki przeznaczone zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.


Podstawowym sposobem na spędzanie wolnego czasu są tu oczywiście wyprawy na stoki narciarskie, gdzie każdy może oddać się zimowemu szaleństwu i podszkolić swoje umiejętności. Szusowanie po znakomicie przygotowanym śniegu jest prawdziwą przyjemnością, z której nie można nie skorzystać przyjeżdżając w Tatry. Ale co ponad to? Przecież nie można spędzić całego dnia w butach narciarskich. O nic nie trzeba się jednak martwić – atrakcji jest tutaj pod dostatkiem. Spędzając ferie w Zakopanem warto wybrać się również na kulig. Pędzenie w ogromnych saniach wśród ośnieżonych gór i drzew, a także możliwość podziwiania malowniczych krajobrazów jest przeżyciem, którego nie można sobie wyobrazić zanim samodzielnie się go nie doświadczy.

Feryjny wyjazd trwa zazwyczaj około 7 dni, jednak w ciągu tego tygodnia spędzonego w Zakopanem naprawdę nie można się nudzić. Nawet jeżeli poczujemy się zmęczeni i znużeni aktywnością fizyczną i zechcemy odetchnąć trochę od wysiłku, na pewno znajdziemy jakieś ciekawe zajęcie. Może to być chociażby spacer Krupówkami albo odwiedzenie najważniejszych zabytków Zakopanego. W takim przypadku pojawiają się zazwyczaj obawy związane z tym, że tego typu decyzje nie przypadną do gustu naszemu dziecku. Sytuacje taką trzeba oczywiście brać pod uwagę, jednak w ogromnej mierze to właśnie od nastawienia rodziców i ich podejścia do tematu zależy, czy najmłodsi będą potrafili odnaleźć tu coś ciekawego również dla siebie.

Ferie w Zakopanem są więc bardzo dobrym rozwiązaniem, które sprawi, że każdego dnia wszyscy członkowie rodziny będą mieli zapewnioną rozrywkę na najwyższym poziomie. Wyprawy na stoki narciarskie, łyżwy, kuligi, zwiedzanie i spacery to bowiem jedynie część wspaniałych przygód, które można przeżyć zimą w Tatrach.

Dodaj komentarz


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
Po obejrzeniu galerii na ich stronie internetowej chyba się...
W czasie pandemii raczej nie zdecydowałabym się na Chiny...
Ciekawy artykuł.
Najbezpieczniejsze jest podróżowanie prywatnym samochodem.