Najlepsze Porady UrodaNieudany zabieg medycyny estetycznej kwasem hialuronowym

Nieudany zabieg medycyny estetycznej kwasem hialuronowym

Nieudany zabieg medycyny estetycznej kwasem hialuronowym

Zabiegi wykonywane kwasem hialuronowym uchodzą za jedne z najbezpieczniejszych. Jest to w końcu materiał biozgodny i dobrze znany. Zaskakujący może być więc dla wielu osób fakt, że to właśnie po nich odnotowuje się jeden z największych odsetek powikłań. Wszystko dlatego, że preparaty z kwasem hialuronowym są relatywnie łatwo dostępne, przez co często trafiają w ręce niepowołanych osób.


Co jest przyczyną błędów zabiegowych?
Obecnie wiele mówi się o bezpieczeństwie i o tym, by dużą uwagę przywiązywać do wyboru miejsca, w którym wykonany zostanie zabieg. Dlaczego więc wiele osób, wciąż decyduje się korzystać z oferty osób, które z medycyną estetyczną nie mają nic wspólnego? Powody mogą być różne. Często są nimi nasze nierealne oczekiwania. Wiele kobiet, decydujących się wykonać zabieg powiększenia ust oczekuje spektakularnej metamorfozy. Tymczasem kompetentny specjalista zawsze będzie miał na względzie aspekty estetyczne oraz bezpieczeństwo i z pewnością odmówi pacjentce podania dawki, która zapewni nienaturalny, karykaturalny wygląd i może zaowocować powikłaniem o charakterze martwicy tkanek.
Do tego dochodzą kwestie finansowe. Zabiegi u wykwalifikowanego specjalisty bywają droższe, chociaż NIE ZAWSZE, jednak pamiętajmy, że na cenę składa się jego wiedza medyczna i doświadczenie oraz pełnowartościowe preparaty wykorzystywane do zabiegu, stosowane w świecie. W referencyjnych ośrodkach znajdują się wysokiej jakości narzędzia do aplikacji oraz odpowiednie zaplecze, które w przypadku, niepożądanych reakcji pozwoli zareagować w adekwatny sposób, ratując zdrowie, a niejednokrotnie życie pacjenta.

Jakie mogą być błędy po zabiegu kwasem hialuronowym?
Dr Barbara Parda-Głomska z Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii pod Piasecznem koło Warszawy przyznaje, że do jej gabinetu zgłaszają się nie tylko osoby, które chcą poprawić niedoskonałości, jakimi obdarzyła ich natura, ale również osoby, które cierpią na skutek powikłań po zabiegach w innych gabinetach, najczęściej nielekarskich. Nieumiejętne podanie preparatu lub zaaplikowanie go w zbyt dużej ilości może powodować przerysowanie lub nadmierne wypuklenie niektórych obszarów. Często zdarza się, że podczas unoszenia policzków, aplikuje się substancję w złym miejscu, przez co powstają tzw. jabłuszka. Zaburzenie harmonii rysów twarzy wywołujące sztuczny efekt. To jednak niejedyny problem, jaki można popełnić podczas zabiegu z zastosowaniem wypełniacza. Przy wypełnianiu ust, które wydaje się dość prostym zabiegiem można popełnić cały wachlarz błędów. Nierzadko spotykanym kłopotem jest nieadekwatna proporcja wargi górnej i dolnej, obecność "daszka” nad górna wargą a nawet doprowadzenie do martwicy tkanek ust czy okolic kącików nosa lub okolicy międzybrwiowej, której konsekwencja może być nieodwracalne uszkodzenie okolicy twarzy - nieudany zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym.

Co zrobić gdy pacjentowi zagraża martwica po podaniu kwasu hialuronowego ?
Jedynym ratunkiem jest szybkie podanie antidiotum kwasu hialuronowego, enzymu, którego podawanie może zakończyć się wstrząsem a nawet w jego konsekwencji zgonem pacjenta., stąd należy je podać w warunkach gabinetu zabiegowego, dysponującego zestawem p/wstrząsowym, najlepiej w osłonie innych leków, po założeniu venflonu do żyły pacjenta.

Dodaj komentarz


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Uroda to jedna z najszerzej rozwijających się branży, w...