Najlepsze Porady UrodaBiżuteria ręcznie robiona

Biżuteria ręcznie robiona

Biżuteria ręcznie robiona

Pod mianem biżuterii ręcznie robionej rozumie się wytwory ze złota, np. kolczyki, i jubilerskie, które przeznaczone są na ozdoby.
Metale, z jakich są wykonywane to zazwyczaj złoto, srebro, platyna oraz kamienie szlachetne, itd. Na górze stawia się złoto. Nieobrobione ma barwę złocistożółtą. Z powodzeniem łączy się go z innymi metalami szlachetnymi. Natomiast srebro ma właściwości, które dają możność prostego kształtowania, dzięki czemu możemy otrzymać przeróżne formy. 


Analogicznie jak złoto, srebro można łączyć z innymi metalami i kamieniami szlachetnymi. Minusem srebrnej biżuterii jest jej szybkie pokrywanie się patyną i powlekanie się ciemnym nalotem.
Platyna jest metalem o mocnym błysku. Z wyglądu nieco przypomina cynę. W złotnictwie znajduje zastosowanie zazwyczaj do oprawy kamieni szlachetnych. Na konie jeszcze biżuteria artystyczna. To rodzaj ozdoby, który pasuje do większości ubiorów kobiecych. Nadzwyczaj często produkowane są ręcznie i pojedynczo, co sprawia, że są bardziej unikatowymi.
Do jej zrobienia bierze się półfabrykaty: koral, rurki, szkło, plastik, drewno. Efektem są np. srebrne kolczyki. Rzecz jasna wybór produktów jest o wiele bogatszy. Dzisiaj te świecidełka są nadzwyczaj popularne wśród młodych dziewcząt i mężatek.

Dodaj komentarz


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Uroda to jedna z najszerzej rozwijających się branży, w...