Najlepsze Porady UrodaBiżuteria ręcznie robiona Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Biżuteria ręcznie robiona

Biżuteria ręcznie robiona

Pod mianem biżuterii ręcznie robionej rozumie się wytwory ze złota, np. kolczyki, i jubilerskie, które przeznaczone są na ozdoby.
Metale, z jakich są wykonywane to zazwyczaj złoto, srebro, platyna oraz kamienie szlachetne, itd. Na górze stawia się złoto. Nieobrobione ma barwę złocistożółtą. Z powodzeniem łączy się go z innymi metalami szlachetnymi. Natomiast srebro ma właściwości, które dają możność prostego kształtowania, dzięki czemu możemy otrzymać przeróżne formy. 


Analogicznie jak złoto, srebro można łączyć z innymi metalami i kamieniami szlachetnymi. Minusem srebrnej biżuterii jest jej szybkie pokrywanie się patyną i powlekanie się ciemnym nalotem.
Platyna jest metalem o mocnym błysku. Z wyglądu nieco przypomina cynę. W złotnictwie znajduje zastosowanie zazwyczaj do oprawy kamieni szlachetnych. Na konie jeszcze biżuteria artystyczna. To rodzaj ozdoby, który pasuje do większości ubiorów kobiecych. Nadzwyczaj często produkowane są ręcznie i pojedynczo, co sprawia, że są bardziej unikatowymi.
Do jej zrobienia bierze się półfabrykaty: koral, rurki, szkło, plastik, drewno. Efektem są np. srebrne kolczyki. Rzecz jasna wybór produktów jest o wiele bogatszy. Dzisiaj te świecidełka są nadzwyczaj popularne wśród młodych dziewcząt i mężatek.

Dodaj komentarz

Grażyna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Biżuteria ręcznie robiona jest coraz bardziej popularna.

Basia
Dodano:
0
0

Profesjonalnie ręcznie robiona biżuteria to jest coś co uwielbiam. Często kupuję taką w mało znanych sklepach internetowych. Warto wspierać artystów w ich pasji.

Kamila
Dodano:
0
0

Biżuteria ręcznie robiona to dobry prezent, zwłaszcza jeżeli sami ją zrobimy. Taki prezent na pewno będzie bardziej doceniony.


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Modne ubrania są popularne dla małych dzieci.
porada: PIZZERIE
Włoska pizza najlepiej smakuje gdy jest na cienkim cieście.
Zdobienie ciastek kojarzy mi się z moim dzieciństwem, kiedy...
Jedzenie na telefon to dobre udogodnienie dla zabieganych osób.
Wow, mam tak wiele naszyjników srebrnych, na których jest...
Uwielbiam tworzyć biżuterię samodzielnie. Wiem wtedy, że...
Ja miałam zabiegi drenażu limfatycznego, ciekawe...
Klinika medycyny estetycznej musi być bezpieczna, dlatego...