Najlepsze Porady UrodaBiżuteria ręcznie robiona

Biżuteria ręcznie robiona

Biżuteria ręcznie robiona

Pod mianem biżuterii ręcznie robionej rozumie się wytwory ze złota, np. kolczyki, i jubilerskie, które przeznaczone są na ozdoby.
Metale, z jakich są wykonywane to zazwyczaj złoto, srebro, platyna oraz kamienie szlachetne, itd. Na górze stawia się złoto. Nieobrobione ma barwę złocistożółtą. Z powodzeniem łączy się go z innymi metalami szlachetnymi. Natomiast srebro ma właściwości, które dają możność prostego kształtowania, dzięki czemu możemy otrzymać przeróżne formy. 


Analogicznie jak złoto, srebro można łączyć z innymi metalami i kamieniami szlachetnymi. Minusem srebrnej biżuterii jest jej szybkie pokrywanie się patyną i powlekanie się ciemnym nalotem.
Platyna jest metalem o mocnym błysku. Z wyglądu nieco przypomina cynę. W złotnictwie znajduje zastosowanie zazwyczaj do oprawy kamieni szlachetnych. Na konie jeszcze biżuteria artystyczna. To rodzaj ozdoby, który pasuje do większości ubiorów kobiecych. Nadzwyczaj często produkowane są ręcznie i pojedynczo, co sprawia, że są bardziej unikatowymi.
Do jej zrobienia bierze się półfabrykaty: koral, rurki, szkło, plastik, drewno. Efektem są np. srebrne kolczyki. Rzecz jasna wybór produktów jest o wiele bogatszy. Dzisiaj te świecidełka są nadzwyczaj popularne wśród młodych dziewcząt i mężatek.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Uroda to jedna z najszerzej rozwijających się branży, w...
Poszukując sposobu ma udane wakacje bardzo często zapominamy...
Systemem leczenia manualnego jest osteopatia. Terapia znana i...
Może nie zdajemy sobie sprawy, że meble biurowe i...
Uroda to jedna z najszerzej rozwijających się branży, w...