Najlepsze Porady RozrywkaŚluby i wesela w czasie koronawirusa Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Śluby i wesela w czasie koronawirusa

Śluby i wesela w czasie koronawirusa

Pandemia zaskoczyła nowożeńców, którzy w roku 2020 planowali zorganizować ślub wraz z weselem. W najbliższych miesiącach branża ślubna by kwitła, jednakże aktualnie jest całkowicie zamrożona — sale są pozamykane, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne nieczynne, listę można mnożyć. Dużo par zdecydowało się na przełożenie ślubu wraz z weselem, jednakże jest też sporo narzeczonych, którzy trwają przy swoim terminie ślubu, a przyjęcie weselne zamierzają zorganizować w gronie najbliższej rodziny.


w gronie najbliższych

Śluby w Urzędzie Stanu Cywilnego lub śluby konkordatowe przed ołtarzem w kościele odbywają się normalnie — oczywiście zmniejszona jest liczba osób, które mogą uczestniczyć w uroczystości. W kościele będzie to jedna osoba na 15 m kw., co daje możliwość zaproszenia najbliższych i skorzystania z usług fotografa lub kamerzysty, natomiast w USC są to tylko narzeczeni ze świadkami. Oczywiście w obydwu miejscach należy zakryć nos i usta maseczką ochronną, którą można uszyć ze skrawków sukni ślubnej, a w przypadku Pana Młodego pod kolor garnituru.

cierpliwość przede wszystkim

W obecnej sytuacji nie pozostaje nic innego jak cierpliwe czekanie na wydanie odpowiednich rozporządzeń i przepisów związanych z odmrażaniem gospodarki, wracaniem do normalności. Wesela wraz z innymi spotkaniami towarzyskimi umożliwiane będą dopiero w kolejnych etapach — prawdopodobne wydaje się zorganizowanie uroczystości na 50 osób.
Tradycyjne wesela Jarosław na 200-300 osób mogą powrócić najwcześniej jesienią, jednakże rząd nadal rozważa, czy organizować przyjęcia do 50 osób. Oczywiście będą to nadzwyczaj kameralne przyjęcia, jednakże nawet niewielkie spotkanie będzie namiastką normalności i pozwoli Młodym cieszyć się tym wyjątkowym dniem. Coraz częściej mówi się o kryzysie właścicieli domów weselnych, restauracji, kwiaciarzy, muzyków, a także fotografów, dla których sezon weselny jest jednym sposobem na pozyskiwanie dochodów. Sprawdź ofertę dom weselny Pstrągowa

Dodaj komentarz

Sonia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Mam ślub w przyszłym roku, mam nadzieję, że pandemia odejdzie w zapomnienie..

Sandra
Dodano:
0
0

Śluby i wesela w czasie koronawirusa to jedna wielka nie wiadoma. Z dnia na dzień w życie wchodzą coraz to nowsze restrykcje i obostrzenia. Miałam planować wesele z narzeczonym, ale nie wiem jak to będzie.

Natalka
Dodano:
0
0

Trudna sytuacja. Z jednej strony ten najważniejszy dzień w życiu a z drugiej duże ryzyko. Ciężko powiedzieć jakie rozwiązanie byłoby najlepsze.

Asia
Dodano:
0
0

W lipcu miał odbyć się nasz ślub, ale ze względu na pandemię musieliśmy go odwołać i przełożyć o rok. Warto czasami podjąć taki krok i zadbać o zdrowie nasze i naszych najbliższych. Teraz często słyszy się w telewizji, w radiu czy w internecie że podczas wesela zachorowało ileś osób bo ktoś z gości był chory, nie warto ryzykować.


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Kluby w Rzeszowie cieszą się renomą i popularnością.
Śluby i wesela w czasie koronawirusa to jedna wielka nie...
Restauracja jest zawsze dobrym pomysłem na świętowanie.