Najlepsze Porady RozrywkaŚluby i wesela w czasie koronawirusa Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Śluby i wesela w czasie koronawirusa

Śluby i wesela w czasie koronawirusa

Pandemia zaskoczyła nowożeńców, którzy w roku 2020 planowali zorganizować ślub wraz z weselem. W najbliższych miesiącach branża ślubna by kwitła, jednakże aktualnie jest całkowicie zamrożona — sale są pozamykane, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne nieczynne, listę można mnożyć. Dużo par zdecydowało się na przełożenie ślubu wraz z weselem, jednakże jest też sporo narzeczonych, którzy trwają przy swoim terminie ślubu, a przyjęcie weselne zamierzają zorganizować w gronie najbliższej rodziny.


w gronie najbliższych

Śluby w Urzędzie Stanu Cywilnego lub śluby konkordatowe przed ołtarzem w kościele odbywają się normalnie — oczywiście zmniejszona jest liczba osób, które mogą uczestniczyć w uroczystości. W kościele będzie to jedna osoba na 15 m kw., co daje możliwość zaproszenia najbliższych i skorzystania z usług fotografa lub kamerzysty, natomiast w USC są to tylko narzeczeni ze świadkami. Oczywiście w obydwu miejscach należy zakryć nos i usta maseczką ochronną, którą można uszyć ze skrawków sukni ślubnej, a w przypadku Pana Młodego pod kolor garnituru.

cierpliwość przede wszystkim

W obecnej sytuacji nie pozostaje nic innego jak cierpliwe czekanie na wydanie odpowiednich rozporządzeń i przepisów związanych z odmrażaniem gospodarki, wracaniem do normalności. Wesela wraz z innymi spotkaniami towarzyskimi umożliwiane będą dopiero w kolejnych etapach — prawdopodobne wydaje się zorganizowanie uroczystości na 50 osób.
Tradycyjne wesela Jarosław na 200-300 osób mogą powrócić najwcześniej jesienią, jednakże rząd nadal rozważa, czy organizować przyjęcia do 50 osób. Oczywiście będą to nadzwyczaj kameralne przyjęcia, jednakże nawet niewielkie spotkanie będzie namiastką normalności i pozwoli Młodym cieszyć się tym wyjątkowym dniem. Coraz częściej mówi się o kryzysie właścicieli domów weselnych, restauracji, kwiaciarzy, muzyków, a także fotografów, dla których sezon weselny jest jednym sposobem na pozyskiwanie dochodów. Sprawdź ofertę dom weselny Pstrągowa

Dodaj komentarz

Sandra
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Śluby i wesela w czasie koronawirusa to jedna wielka nie wiadoma. Z dnia na dzień w życie wchodzą coraz to nowsze restrykcje i obostrzenia. Miałam planować wesele z narzeczonym, ale nie wiem jak to będzie.

Natalka
Dodano:
0
0

Trudna sytuacja. Z jednej strony ten najważniejszy dzień w życiu a z drugiej duże ryzyko. Ciężko powiedzieć jakie rozwiązanie byłoby najlepsze.

Asia
Dodano:
0
0

W lipcu miał odbyć się nasz ślub, ale ze względu na pandemię musieliśmy go odwołać i przełożyć o rok. Warto czasami podjąć taki krok i zadbać o zdrowie nasze i naszych najbliższych. Teraz często słyszy się w telewizji, w radiu czy w internecie że podczas wesela zachorowało ileś osób bo ktoś z gości był chory, nie warto ryzykować.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Modne ubrania są popularne dla małych dzieci.
porada: PIZZERIE
Włoska pizza najlepiej smakuje gdy jest na cienkim cieście.
Zdobienie ciastek kojarzy mi się z moim dzieciństwem, kiedy...
Jedzenie na telefon to dobre udogodnienie dla zabieganych osób.
Taki wernisaż to dobry pomysł na randkę. Chyba, że ta...
Od zawsze kupuje opakowania wielorazowego użytku lub...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Organizacja wesela czeka mnie lada chwila, a jak na razie jest...