Najlepsze Porady RozrywkaRodzaje opakowań Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Rodzaje opakowań

Rodzaje opakowań

Opakowania to wyroby o określonej konstrukcji. Mają za zadanie przede wszystkim zabezpieczać towar bądź też otoczenie podczas transportu lub przechowywania. Oprócz tego opakowania spełniają także funkcję narzędzia marketingowego poprzez pobudzanie estetycznym wyglądem oraz danymi o produkcie do nabycia towaru.


Opakowania zostały podzielone na grupy uwzględniając: opakowania jednostkowe chodzi tutaj o opakowania pojedynczych produktów. Zazwyczaj stosuje się je w obrocie detalicznym. Kolejna grupa to opakowania zbiorcze, takie które są opakowaniem dla dwóch opakowań jednostkowych. Stosowane w transporcie i magazynowaniu. Ostatnia grupa to opakowania transportowe, które są opakowaniami produktów luzem bądź opakowań jednostkowych.

 

Towaroznawstwo jest nauką zajmującą się badaniem i oceną właściwości użytkowych towarów, w tym m.in. opakowań. Wyróżnia trzy podstawowe funkcje opakowania jak: techniczną, która umożliwia dystrybucję, czy ochronę produktu przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Funkcja ekonomiczna obejmuje z kolei relację kosztów wytworzenia opakowania do kosztów wytworzenia towaru. Ostatnia funkcja wyróżniona przez towaroznawstwo to estetyczno-marketingowa. Stanowi przede wszystkim wartość estetyczną opakowania i ma zachęcić do nabycia konkretnego towaru.

 

Opakowania mogą być wytworzone z różnych materiałów: papieru, kartonu, szkła, metalu, plastiku itd. Dla przykładu można podać, iż opakowania metalowe to np. beczki, puszki, skrzynie. Bardzo często stosowane jako opakowania wielokrotnego użytku. Ich zaletami jest duża wytrzymałość mechaniczna, odporność na korozję i bardzo łatwo można nakładać na nie rysunki. Najliczniejsze zastosowanie mają opakowania papierowe. Mogą być wykorzystywane jako miękkie i sztywne.

Dodaj komentarz

Ewa
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Od zawsze kupuje opakowania wielorazowego użytku lub ekologiczne.


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
porada: Imprezy firmowe
Impreza firmowa, to świetny czas żeby poznać...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Ostatnio w mojej firmie została zorganizowana impreza firmowa...
Moja córka bardzo chciała nauczyć się jazdy konnej dzięki...