Najlepsze Porady RozrywkaDla kogo jest jazda konna?

Dla kogo jest jazda konna?

Dla kogo jest jazda konna?

Jazda konna Rzeszów to wspaniała aktywność, którą oferuje każdy ośrodek jeździecki. Niesie ona ze sobą wiele korzyści - dobrze oddziałuje na kondycję fizyczną, poprawia wydajność układu oddechowego i układu krążenia, stymuluje nie tylko mięśnie nóg, ale i górnych części ciała oraz pomaga w zachowaniu prawidłowej postawy. Przy tym działa uspokajająco, umożliwia spędzenie czasu na łonie natury, natomiast zajęcia rehabilitacyjne z koniem - hipoterapia, wspaniale oddziałuje na osoby niepełnosprawne. Czy jednak aktywność ta skierowana jest do wszystkich?


kiedy zacząć naukę jazdy konnej?

Można stwierdzić, że naukę jazdy konnej może podjąć każdy, kto kocha zwierzęta i świeże powietrze, niemalże niezależnie od wieku. Wiele osób zaczyna swoją przygodę już w dzieciństwie. Zalecane jest jednak, by przed szóstym rokiem życia dziecka zabierać je na przejażdżki i oprowadzanie na kucykach okazjonalnie. W tym wieku jego kręgosłup nie jest jeszcze przygotowany na obciążenia, jakie niesie ze sobą jazda konna. Bardziej regularną jazdę raz lub dwa razy w tygodniu może zacząć, gdy skończy sześć lat. Po pewnym czasie będzie mogło zacząć brać udział w wydarzeniach takich jak obóz jeździecki, ferie w siodle czy przejażdżki po okolicy.

jazda konna dla dorosłych

Jazda konna nie jest jednak aktywnością jedynie dla dzieci - często wraz z nimi przygodę z końmi rozpoczynają też rodzice, co sprawia, że staje się ona sportem rodzinnym. Warto do niej zachęcać też osoby starsze, dla których aktywność ta szybko może stać się ulubioną formą spędzania czasu i okazją do nawiązywania nowych znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach. Oprócz najmłodszych dzieci, grupą osób, którym odradza się jazdę konną są osoby otyłe, ważące powyżej 100 kg. Ze względu na częsty brak odpowiedniej koordynacji ruchowej, narażają one na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również konia.

Dodaj komentarz


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
porada: Jazda konna
Jazda konna jest nie tylko zdrowa fizycznie, ale również...
Pozycjonowanie obecnie jest jednym z ważniejszych elementów...
Śluby i wesela w czasie koronawirusa to jedna wielka nie...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...