Najlepsze Porady RodzinaZanim kupimy łóżko dla maluszka Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Zanim kupimy łóżko dla maluszka

Zanim kupimy łóżko dla maluszka

Łóżeczko dla dziecka jest jednym z najważniejszych, najbardziej istotnych akcesoriów, o których jakość zadbać powinniśmy szczególnie starannie. Łóżeczko powinno być przede wszystkim bezpieczne i funkcjonalne, nie dajmy się zwieść pięknym, cieszącym oko akcesoriom, które często nie spełniają nawet podstawowych funkcji.Zwykle łóżeczka dostępne są w dwóch standardowych rozmiarach: 120x60 cm lub 140x70 cm. Większość z nich służyć może dziecku nawet przez kilka lat, ponieważ posiadają dwu lub trzystopniową możliwość regulacji wysokości, na jakiej znajduje się materac. Wiele z dostępnych na rynku łóżeczek ma możliwość przekształcenia w malutki tapczanik, który służyć może dziecku jeszcze dłużej.

Kupując łóżko dla maluszka zwróćmy przede wszystkim uwagę na jego bezpieczeństwo. Sprawdźmy, czy posiada wszelkie niezbędne atesty oraz z jakiego materiału jest wykonane. Zrezygnujmy również ze zbyt dużej ilości dodatków i akcesoriów w łóżeczku. Badania potwierdzają, że duża ilość bibelotów w bliskim otoczeniu dziecka jest częstą przyczyną śmierci łóżeczkowej. Niektórzy specjaliści radzą nawet zrezygnować całkowicie z pościeli dla dziecka. Poduszka nie jest potrzebna noworodkowi do wygodnego snu, a kołderkę maluch może naciągnąć sobie na buzię, co doprowadzić może do uduszenia. Wszelkie akcesoria i elementy wybierajmy rozważnie, zwracając uwagę przede wszystkim na ich funkcjonalność.

Dodaj komentarz

Tamara
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Łóżeczko powinno być z dobrą regulacją wysokości. Pamiętajmy, że dzieci szybko rosną.

Samuel
Dodano:
0
0

Małemu dziecku nie wolno dawać kołderki, ostatecznie można dać małe prześcieradełko do nakrycia się ale najlepiej ułożyć je i zawinąć w taki kokon do spania by było bezpieczne. Dzieci pozbawione możliwości ruchu kończynami bardzo szybko zasypiają, przynajmniej moje.

Dorota
Dodano:
0
0

Wybór łóżeczka to ważna rzecz, musi być solidne i bardzo bezpieczne. Najlepiej wybrać po prostu drewniane z regulacja wysokości materaca.

Stylowo
Dodano:
0
0

Ja kołyskę mojego dziecka przerobiłam właśnie na tapczanik. Usunęłam jedną z szerszych ścian, wymieniłam materac, dodałam poduszki i koc i eleganckie siedzisko gotowe.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
Wybierając akcesoria dla pierwszego naszego dziecka nie...
Taki balon to super prezent dla dziecka, tylko musi być...
Warto dla dziecka kupić rower z bocznymi kółkami, który...
Odpowiednie podejście rodzica jest najważniejsze, nie można...