Najlepsze Porady RodzinaPrawo Europejskie Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Prawo Europejskie

Prawo Europejskie

Europa to wielki kontynent składający się z licznych krajów. Już od wielu lat większość krajów z Europy tworzą jedną wspólnotę gospodarczą i polityczną znaną jako Unia Europejska. Od 1993 roku za pomocą wieloletnich procesów integracji w polityce, społeczności oraz gospodarce w końcu powstała Unia Europejska jaką my dzisiaj znamy. 


Co jakiś czas dołączają kolejne kraje Europy do tej spółki. Wszystkie kraje są związane prawem europejskim. Są to normy obowiązujące w każdym kraju co jest członkiem UE. Czym się zajmuje ? Prawo europejskie jest ogólniejszym rodzajem prawa niż prawo co obowiązuje w jednym państwie. Wszystkie państwa uczą się współpracy. Wszystkie przepisy tego prawa obowiązują wszędzie w krajach Unii Europejskiej. Unia zajmuje się wszystkimi aspektami życia, jak polityka, środowisko czy gospodarka tylko że w międzynarodowym stopniu. Każdy kraj co nie przestrzega przepisów Unii może zostać ukarane bardzo wysokimi karami pieniężnymi lub innymi karami. Europa to duży kontynent i wszyscy z jej mieszkańców są traktowani równo. Każdy ma możliwość zgłoszenia się do sądu najwyższego, gdy stwierdzi że jego kraj nie może podjąć poprawnej decyzji.

Dodaj komentarz

Beata
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Unia Europejska świetnie wspiera młodych ludzi poprzez różne projekty unijne.

Ewelina
Dodano:
0
0

Unia Europejska to wspaniała wspólnota, mało osób o tym wie ale jesteśmy jednymi z największych beneficjentów dotacji, dlatego jest u nas tak wiele programów rozwijających przedsiębiorstwa czy rolnictwo. Ma to wyrównać nasze szanse gospodarcze w porównaniu do krajów zachodnich.

Hubert
Dodano:
0
0

Dobrze, że Unia narzuca innym państwom niektóre prawa. Bez nich żadne z państw nie przejmowało by się emisją szkodliwych gazów i nie dbało by o to.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
porada: Prawo pracy
Warto znać kodeks pracy, chociaż jego podstawy. Czasami...
Rzecznik Praw Obywatelskich w dzisiejszych czasach jest jednym...
Pasja naszego dziecka jest często wyznacznikiem. Wtedy...
porada: Sędzia
Sędzia w dzisiejszych czasach to ważna pozycja.