Najlepsze Porady Dom i OgródOkna do domów energooszczędnych

Okna do domów energooszczędnych

berlin-1571046-1920.jpg

Energooszczędne rozwiązania w budownictwie są dzisiaj bardzo popularne. Chodzi tutaj zarówno o budownictwo mieszkaniowe, ale też przemysłowe. Jakie korzyści wynikają z tego że dom będzie energooszczędny? Przede wszystkim to oszczędność pieniędzy, ale też spory komfort dla domowników. Jedną z głównych zasad przy budowie domu energooszczędnego jest zamontowanie energooszczędnych okien.


To właśnie przez okna wydostaje się najwięcej ciepła. Tak więc, aby nie tracić ciepła – co jest bardzo ważne w okresie grzewczym – należy w domu zamontować nowoczesne okna o wysokiej izolacyjności termicznej. Ważne jest też ich odpowiednie rozmieszczenie oraz profesjonalny montaż. Wybierając dobre okna do domu energooszczędnego musimy też niejako pogodzić dwa interesy – ograniczenie ciepła „uciekającego” z budynku oraz maksymalne wykorzystanie naturalnego promieniowania słonecznego.

Jak rozmieścić okna

W przypadku budynków energooszczędnych bardzo ważne jest to, aby jak największa liczba okien znajdowała się na południowej ścianie budynku. Wtedy można będzie wykorzystać maksymalną ilość energii słonecznej. Należy unikać montowania okien od strony północnej. Jest to strona, na której z powodzeniem możemy umieścić garaż lub pomieszczenia gospodarcze, które nie wymagają doświetlenia. 

Współczynnik przenikalności ciepła

Okna do domów pasywnych to oczywiście te energooszczędne. Tak więc wybierając taką stolarkę okienną należy zwrócić szczególną uwagę na współczynnik przenikania ciepła U. Im mniejsza będzie jego wartość, tym bardziej szczelne będzie okno. Ograniczenie strat ciepła z domu to nie tylko korzyści dla środowiska naturalnego, ale to również spora oszczędność pieniędzy. W sezonie grzewczym bardzo istotne jest właśnie to, aby ogrzane wcześniej powietrze nie „uciekało” z pomieszczeń w szybkim tempie, ponieważ musimy wtedy więcej energii poświęcić na dogrzanie budynku. To z kolei generuje spore koszty.

W poszukiwaniu idealnych okien do odmów pasywnych, warto sprawdzić ofertę Grupy Solo. W oferowanym asortymencie marka posiada bowiem okna, które zostały stworzone właśnie specjalnie z myślą o domach energooszczędnych. Są to okna z linii Bluevolution. I tak na przykład okna Bluevolution 92 gwarantują doskonałą izolację termiczną, szczelność oraz zapewniają właściwą wentylację w pomieszczeniach. Okna są bardzo solidne i stabilne oraz wyróżniają się nowoczesnym designem. Współczynnik przenikania ciepła Uf dla skrzydła oraz ramy ze wzmocnieniem standardowym wynosi tutaj 1,0 W/m2, natomiast w przypadku skrzydła i ramy ze wzmocnieniem termicznym jest to Uf = 0,9 W/m2.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Nowy rok to walka o lepszą sylwetkę, zabiegi modelujące...
Polecam morsowanie, szczególnie dla osób z problemami żylnymi.
Laserowe zamykanie naczynek to coś zdecydowanie dla mnie.
Serdecznie polecam zabieg z wykorzystaniem lasera, skóra po...
Kupiłem meble w mebleada - polecam :) Szybko i tania :)
wyszukane dodatki i żywe rośliny, to zawsze doda nieco...
Wybór mebli do kuchni to nie takie łatwe. Na rynku...
używam odkurzaczy zemer od lat ! super sie sprawdzają i sa...