Najlepsze Porady Dom i OgródJak czyścić ceramiczny blat stołu?

Jak czyścić ceramiczny blat stołu?

berlin-1571046-1920.jpg

Stoły z ceramicznym blatem cieszą się ogromnym powodzeniem. Są bardzo eleganckie i pasują do wielu aranżacji. W blaty z tego tworzywa wyposażone są często stoły loftowe o metalowej podstawie. Można spotkać je również wśród modeli klasycznych i nowoczesnych. Wiele osób decyduje się na tego rodzaju stół także z powodu wysokiej higieniczności. Utrzymanie w czystości blatu ceramicznego przysparza znacznie mniej problemów w stosunku do blatów drewnianych, czy z laminatu.


Właściwości blatów ceramicznych

Ceramiczny blat stołu to nie tylko taki, który ułożony jest z ceramicznych płytek. Obecnie pojęciem tym nazywane są zwykle blaty ze spieków kwarcowych. Składnikami są najczęściej minerały pochodne kwarcu wraz z pochodnymi szkła i krzemionki. Zawierają one również tlenki, które odpowiadają za właściwości kolorystyczne produktu. Wszystkie składniki łączone są w procesie spiekania w bardzo wysokiej temperaturze i pod dużym naciskiem.
Powstaje dzięki temu monolityczna, niesamowicie trwała płyta. Jest ona odporna na zarysowania i promienie UV. Ponadto jest bezpieczna w kontakcie z żywnością. Do zalet można zaliczyć również łatwość utrzymania w czystości.

Jakich środków do czyszczenia blatów użyć?

Stoły nowoczesne z ceramicznym blatem czyści się niezwykle łatwo. Nie trzeba martwić się o to, że rozlane napoje będą wchłaniane do środka, tak jak w przypadku blatów z drewna. Tak naprawdę większość zabrudzeń można usunąć zwykłą nawilżoną ściereczką. Z tłustymi plamami rozprawi się natomiast dodatek detergentu - może to być na przykład płyn do naczyń. Nie należy jednak zbyt długo zwlekać z usuwaniem zabrudzeń, ponieważ mogą one spowodować nieestetyczne przebarwienia, zwłaszcza na powierzchniach o jasnym wykończeniu. Należy również unikać środków silnie ścierający oraz takich o dużym stężeniu kwasów, które mogłyby uszkodzić strukturę blatu.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
używam odkurzaczy zemer od lat ! super sie sprawdzają i sa...
Dla każdego z nas sen jest bardzo ważny, w łóżku...
Potrzebujesz znaleźć odpowiednią firmę sprzątającą,...