Najlepsze Porady Dom i OgródCo musimy wiedzieć o oknach?

Co musimy wiedzieć o oknach?

berlin-1571046-1920.jpg

Zakup stolarki okiennej warto bardzo dobrze przemyśleć – w końcu okna kupujemy na wiele lat. O czym warto wiedzieć przed zakupem okien? Na co zwracać uwagę przy wyborze? Zakup okien to bardzo trudna decyzja. Co prawda konsultanci w salonach pomagają dobrać stolarkę, jednak zawsze warto zaczerpnąć nieco więcej wiedzy w swoim własnym zakresie.


PCV czy może drewniane?

Okna drewniane i PCV to dwa najpopularniejsze rozwiązania. Przed zakupem stolarki okiennej na początku musimy zdecydować właśnie czy chcemy mieć okna wykonane z drewna, czy może jednak z PCV. Warto więc wiedzieć jakie mają zalety, a jakie wady. Okna PCV są bardzo wytrzymałe na różne temperatury oraz na zmienne warunki atmosferyczne. Generalnie łatwo je wyczyścić, są niezwykle wygodne w codziennej pielęgnacji. Nie wymagają też częstej konserwacji. Okna drewniane to z kolei rozwiązanie przyjazne naturze. Takie profile okienne prezentują się bardzo elegancko i stylowo. Te jednak wymagają już specjalnej konserwacji znacznie częściej aniżeli profile PCV. Okna drewniane są też droższe aniżeli te z tworzywa sztucznego.

Ważne współczynniki

Należy tez pamiętać o tym, że okna różnią się od siebie pewnymi współczynnikami. Najważniejszym z nich jest współczynnik przenikania ciepła U, bo to właśnie on mówi nam o tym jaką izolacyjnością termiczną cechuje się okno. Im niższy ten wskaźnik, tym lepsze parametry okna. Najlepszą izolacyjnością termiczną cechują się oczywiście okna energooszczędne. Dzięki nim ciepło z pomieszczeń nie „ucieka” w szybkim tempie, a co za tym idzie przekłada się to na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie.

Drugim bardzo ważnym czynnikiem jest izolacyjność akustyczna – Rw. Ten wskaźnik określa nam z kolei na jakim poziomie okna chronią przed nadmiernym hałasem z zewnątrz. Im większy ten wskaźnik, tym lepsza jest izolacyjność akustyczna okna. Szukając okien, które jednocześnie będą spełniać oczekiwania w zakresie dobrej izolacyjności termicznej i akustycznej warto skorzystać z oferty Grupy Solo. W asortymencie marki dostępne są profile, które z powodzeniem spełniają te wymagania – to między innymi 3D Exclusive,Del Sol.

Sprawdź producenta

Jeżeli potrzebujesz okien na wiele lat – solidnych i funkcjonalnych korzystaj tylko z oferty renomowanych i wiodących producentów. Okna oferowane przez Solo na pewno spełnią te oczekiwania. Firma oferuje bowiem okna, które spełniają najwyższe standardy.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Ta maszyna baby-maxdrop jest naprawdę warta uwagi, ciekawy...
Zaciekawił mnie ten artykuł.
Sklep Italia Style ma świetną jakość stelaży.
Linea ma świetna jakość produktów do sprzątania.
Bardzo podobają mi się krzesła na płozach, ciekawe...
porada: Blat kuchenny
Na jasnych blatach bardzo widać zabrudzenia, dlatego polecam...
Okna trzeba wybrać mądrze, zwłaszcza, gdy dom usytuowany...
Uwielbiam pakować w ten sposób prezenty, papier pakowy od...