Najlepsze Porady BiznesPożyczka hipoteczna dla firm, jak się o nią ubiegać?

Pożyczka hipoteczna dla firm, jak się o nią ubiegać?

Pożyczka hipoteczna dla firm, jak się o nią ubiegać?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą sektora MŚP i chcesz skorzystać ze wsparcia finansowego - oferta Podkarpackiego Funduszu Rozwoju z pewnością Cię zainteresuje. Firma ta kieruje swoje usługi do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które mają siedzibę lub oddział na terenie województwa podkarpackiego i tutaj prowadzą działalność.


pożyczka hipoteczna

Jednym ze sposobów wsparcia przez Fundusz jest możliwość uzyskania pożyczka hipoteczna dla firm. Tego typu kredyt może być przeznaczony na zakup budynku, biura, lokalu użytkowego bądź usługowego czy też magazynów. PFR udziela kredytów hipotecznych dla firm w wysokości od 500 tysięcy zł do 1 miliona zł na okres 10 lat, ale z możliwością wcześniejszej spłaty pożyczki. Przedsiębiorca musi jednak w tym przypadku posiadać 10-procentowy wkład własny.

jak otrzymać kredyt hipoteczny dla firmy

Pierwszym, co musi zrobić przedsiębiorca, to wypełnić odpowiedni wniosek i zebrać wymagane dokumenty. Następnie, wniosek i dokumentacja zostaną poddane ocenie i weryfikacji, a w przypadku jakichkolwiek braków przedsiębiorca zostanie o tym poinformowany i poproszony o ich uzupełnienie. Kolejnym etapem procedury kredytowej jest wizytacja członków komisji w siedzibie lub oddziale przedsiębiorstwa. Po podsumowaniu powyższych działań, PFR wydaje decyzję o akceptacji bądź odrzuceniu wniosku kredytowego. W przypadku jego przyjęcia, przedsiębiorca zobowiązany jest do uiszczenia opłaty prowizji, po dokonaniu której zostanie podpisana właściwa umowa na kredyt hipoteczny.
Mimo iż zainteresowani muszą złożyć wiele dokumentów, cała procedura jest bardzo prosta i przebiega sprawnie. W przypadku kredytu hipotecznego obowiązuje sześciomiesięczna karencja, a oprocentowanie zaczyna się od 2,35% w skali roku. Za samo rozpatrzenie wniosku, przedsiębiorca nie ponosi kosztu, a prowizja za podpisanie umowy wysoki 0-2%. PFR zapewnia również doradztwo finansowych ekspertów. Brzmi ciekawie? Zapoznaj się z ofertą Podkarpackiego Funduszu Rozwoju i sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać wsparcie na rozwój działalności.

Dodaj komentarz


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Inwestycje to część naszego życia. Każdy w pewnym jego...
Szkolenie BHP przede wszystkim uświadomi pracownikom jak...
Szkolenia BHP przez część osób uważane są za...
Może nie zdajemy sobie sprawy, że meble biurowe i...