Najlepsze Porady BiznesOdzież – niezbędny element BHP Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Odzież – niezbędny element BHP

Odzież – niezbędny element BHP

Przepisy BHP w wielu firmach i przedsiębiorstwach stawiają wymogi korzystania ze specjalnej odzieży ochronnej. Korzystać z niej muszą między innymi spawacze lub budowlańcy. Odzież ochronna to niezbędny element wyposażenia dla pracowników, którzy pracują w szkodliwych warunkach. Jest to kreślone zawsze przez stosowne przepisy BHP. Odzież ochronna niezbędna jest na przykład w pracy strażaka, spawacza, budowlańca, górnika i wielu innych osób.


Rodzaj tej odzieży różni się oczywiście od przeznaczenia. Jednak zawsze muszą to być okrycia, które doskonale ochronią ciało człowieka. Dlatego właśnie muszą być wykonane z solidnych i bardzo wytrzymałych materiałów. Co więcej powinny być wykonane bardzo szczegółowo i z dbałością i wszelkie detale.

Tylko dobrej jakości odzież zadba stosowanie o zdrowie pracownika. Odzież ochronną BHP zakupić można w specjalnych sklepach, hurtowniach lub bezpośrednio u producenta. Co bardzo ważne, nigdy nie warto oszczędzać na tego typu asortymencie. Dlaczego? Niższa cena to niejednokrotnie gorsza jakość materiałów, co przekłada się na jakość całego kostiumu.

Nie warto więc ryzykować – niskiej jakości odzież to ryzyko, że nie będzie ona chronić odpowiednio i zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Wielu producentów posiada w swojej ofercie odzież ochronną. Z powodzeniem zakupić więc można taką, która spełni wszelkie oczekiwania i co najważniejsze, normy jakości. Pamiętajmy też o tym, aby kupować u sprawdzonych producentów, którzy gwarantują doskonałą jakość swoich produktów.

Dodaj komentarz

Michał
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

U nas w firmie budowlanej za nie przeszczekanie BHP nakładane są kary dla pracownika, myślę że to dobre rozwiązanie, każdy kto chociaż raz odczuje że za załamanie zasad dostał mniejszą wypłatę, kolejnym razem już tego nie zapomni, a przecież bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Jarosław
Dodano:
0
0

Szkolenie BHP przede wszystkim uświadomi pracownikom jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia. Nie można wówczas panikować, dać się ponieść emocjom. Niestety - w sytuacjach stresowych często o tych regułach zapominamy. Szkolenia BHP są właśnie po to, abyśmy zakodowali sobie w głowie schemat postępowania w trakcie wybuchu, pożaru, czy też innej sytuacji dotyczącej ryzyka. Zadbać musimy o swoje zdrowie i życia, a w miarę możliwości pomóc innym. Każde stanowisko jest inne i każde wiąże się z innymi zagrożeniami. Szkolenie BHP musi być przeprowadzane indywidualnie dla każdej grupy zawodowej. Nie można bowiem łączyć zawodu górnika z lekarzem, czy pilotem samolotu. Szkolenie BHP powinno również uświadamiać poszczególnym pracownikom jak przeciwdziałać sytuacjom zagrożenia. Niestety część niebezpiecznych zdarzeń powstaje w wyniku zaniedbań człowieka. Tutaj również szkoleniowiec BHP ma duże pole do popisu. Powinien tak zorganizować i przeprowadzić kurs, aby zainteresować uczestników i zaciekawić ich poruszana problematyką.


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Porządne biurko to podstawa! Nie spotkałem się dotąd z...
Im starsze dziecko tym ten wybór łatwiejszy, przy montażu...
Ciekawy artykuł, jesteśmy na etapie zmiany mebli z których...
Zawsze przykładam dużą uwagę do tego jak ma wyglądać...
O wiele łatwiej sprzedać samochód do skupu, niż naprawiać...
Dokładny opis produktu to podstawa w sklepach internetowych....
Według mnie dobra księgowa w firmie to podstawa. Tak jak w...
Kredyt dla firm powinien zostać sprawdzony dokładnie przez...