08.02.2024

Zielona szkoła

Zielona szkoła

Ocena artykułu

Brak opinii. Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy!
autor
Autor artykułu
Tomasz Adamczyk
omasz jest entuzjastą ogrodnictwa i ekspertem od pielęgnacji roślin. Jego artykuły zawierają praktyczne wskazówki dotyczące uprawy roślin w ogrodzie i na balkonie, dbania o trawniki oraz tworzenia harmonijnych kompozycji roślinnych.
Udostępnij

Wyjazd na zieloną szkołę jest doniosłym wydarzeniem w życiu dziecka. Nierzadko jest to pierwszy w życiu wyjazd poza miejsce zamieszkania bez rodziców. O ile początkowo taka perspektywa może być przywitana z nieukrywaną euforią, o tyle przed samyam wyjazdem dziecko mogą dopaść różne obawy i wątpliwości. W przypadku starszych dzieci wyjazd na zieloną szkołę jest tylko formalnością, rozrywką, kontynuacją zajęć szkolnych w innym miejscu.


rozmowa przed wyjazdem

Ale dla maluchów jest to prawdziwe wyzwanie. Nie wszystkie są przekonane, iż będą wystarczająco samodzielne i nie dadzą plamy przy rówieśnikach przy wykonywaniu określonych czynności. Przed wyjazdem dziecka dobrze byłoby przeprowadzić z nim szczerą, długą rozmowę. Nawet jeśli pociecha nie przyznaje się do swojego strachu, możemy powiedzieć jej o określonych rzeczach. Przede wszystkim zapewnijmy, iż dziecko jest wystarczająco "dorosłe" i odpowiedzialne na wyjazd. Jeśli usłyszy to od własnych rodziców, z pewnością będzie bardziej spokojne. Nic tak dobrze nie wpływa na dzieci jak uznanie i akceptacja ze strony opiekunów. Porozmawiajmy z dzieckiem także o tym, iż nie będzie na zielonej szkole samo. Jadą z nim przecież opiekunowie, pedagodzy, koledzy i koleżanki ze szkolnych ławek.

zagrożenia

Każdy samodzielny wyjazd dziecka niesie ze sobą pewne zagrożenia. O nich również należy z pociechą porozmawiać. Najważniejsze jest przypomnienie o zakazie oddalanie się bez opieki dorosłych od ośrodka i rozmawiania z nieznajomymi. Niestety nie mamy wpływu na to, kogo spotka nasze dziecko. Możemy jednak ustrzec je przed grożącymi niebezpieczeństwami. Jeśli dziecko ma chorobę lokomocyjną, poinformujmy o tym wychowawców. Powinno bowiem przed wycieczką zażyć stosowny środek eliminujący mdłości i uczucie dyskomfortu w czasie jazdy. Zadbajmy też, aby zjedzone przed wyjazdem śniadanie było lekkie. W przeciwnym razie możemy narazić dziecko na nieprzyjemną sytuację i drwiny ze strony kolegów. A tego przecież żaden rozsądny rodzić dla swojej pociechy nie chce.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Nowe artykuły

Co to jest wyjątkowego w powietrzu w Radawie, które jest bogate w jod?
Co to jest wyjątkowego w powietrzu w Radawie, które jest bogate w jod?
Radawa, położona w województwie podkarpackim, znana jest ze swojego wyjątkowego powietrza bogatego w jod. To szczególne bogactwo sprawia, że miasteczko jest wyjątkowym miejscem, gdzie można cieszyć się leczniczym oddychaniem,
Czy atopowe zapalenie skóry jest dziedziczne?
Czy atopowe zapalenie skóry jest dziedziczne?
Atopowe zapalenie skóry (AZS) jest przewlekłą chorobą zapalną skóry, której głównymi objawami są swędzenie, odczucie suchości i stany zapalne. Pomimo tego, że przyczyny AZS nie są w pełni zrozumiane, badania wskazują na silny komponent genetyczny. Choroba ta może znacząco wpływać na jakość życia, prowadząc do poważnych problemów emocjonalnych i społecznych - kwestia ta w szczególności dotyczy dzieci. W dalszej części niniejszego artykułu przyglądamy się bliżej dziedziczności atopowego zapalenia skóry oraz czynnikom wpływającym na rozwój tej choroby, aby lepiej zrozumieć, jak genetyka i środowisko współpracują w jej powstawaniu.
Atopowe zapalenie skóry u osób starszych: Wyjątkowe wyzwania i rozważania
Atopowe zapalenie skóry u osób starszych: Wyjątkowe wyzwania i rozważania
Atopowe zapalenie skóry (AZS) to przewlekła, nawracająca choroba skóry, która może dotykać ludzi w każdym wieku. Choć w większości przypadków AZS diagnozowane jest u dzieci, to jednak zdarza się także, że objawy tej choroby występują u osób starszych. 
Jakie są trendy w projektowaniu drzwi aluminiowych dla obiektów użyteczności publicznej
Jakie są trendy w projektowaniu drzwi aluminiowych dla obiektów użyteczności publicznej
Drzwi aluminiowe od lat cieszą się coraz większą popularnością wśród projektantów i inwestorów, szczególnie gdy chodzi o obiekty użyteczności publicznej. Zastosowanie aluminium jako materiału konstrukcyjnego drzwi ma wiele zalet,
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności