Medycyna estetyczna co chwilę zaskakuje nowymi możliwościami na poprawę wyglądu i leczenie rozmaitych problemów skórnych. Zabiegi te cieszą się niezwykłą popularnością wśród pacjentek. Są bezpieczne, szybkie, a w trakcie ich przeprowadzania ból nie jest odczuwalny lub jest na tyle znośny, że nie stanowi problemu. Dodatkowo skuteczność wielu metod można porównać z bardziej inwazyjnymi kuracjami. Jakiś czas temu do gamy zabiegów oferowanych w gabinetach i klinikach dołączyła karboksterapia, w której wykorzystuje się dwutlenek węgla. Na czym polega i ile zabiegów należy wykonać, aby cieszyć się skutecznymi efektami?
Czym jest karboksyterapia?
Karboksyterapia to zabieg, który polega na podaniu do skóry dwutlenku węgla. Wywołuje on kontrolowany stan zapalny, pod którego wpływem dochodzi do poszerzenia naczyń krwionośnych. Dzięki temu tkanki zostają odżywione i dotlenione. Zastosowanie zabiegu jest bardzo szerokie i może on być wykonywany na różne partie ciała.
W zależności od tego, na jaką głębokość zostanie podany dwutlenek węgla, zależy jaki rodzaj niedoskonałości zostanie zlikwidowany. Najczęściej przeprowadzana jest w partiach takich jak brzuch, uda, pośladki, czy ramiona. Pozytywnie wpływa redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu. Karboksyterapia przynosi również skuteczność w zabiegach pozwalających zlikwidować cienie pod oczami zabiegi , a także leczenie łysienia.
Jaki wygląda zabieg karboksyterapii?
Do karboksyterapii wykorzystuje się nowoczesne urządzenia dla medycyny estetycznej. Jest to rodzaj sprzętu, który pozwala na iniekcyjną aplikację dwutlenku węgla do skóry. Zabieg nie jest bolesny, jednak w trakcie jego przeprowadzania można doświadczyć uczucia rozpychania pod skórą, a także delikatne ukłucia. W przypadku niewielkich obszarów, jak np. okolice oczu, cała procedura może potrwać zaledwie kilka minut. Na większych fragmentach ciała czas ten zostanie wydłużony do około 30 minut.
Ile zabiegów trzeba wykonać?
Karboksyterapia wymaga powtórzeń, aby efekty były widoczne i satysfakcjonujące. Liczba zabiegów do wykonania jest kwestią indywidualną i zależy od zaawansowania problemu, a także od obszaru ciała na którym jest przeprowadzana. Na okolice twarzy oraz skórę głowy zaleca się około 6 zabiegów. Na ciało potrzebnych będzie natomiast 10 powtórzeń. U niektórych osób efekty mogą być dostrzegalne szybciej, a z kolei inni będą wymagać większej liczby niż sugerowana.
Wiele zależy też od rodzaju technologii, którym dysponuje klinika medycyny estetycznej. Nowoczesne urządzenia mogą umożliwiać rozwiązanie problemu pacjenta podczas mniejszej ilości wizyt. Pomiędzy zabiegami należy zachować 3-4 tygodnie odstępu. Dla osiągnięcia lepszych i szybszych efektów, można połączyć karboksyterapię z innymi zabiegami.
Opinie na temat artykułu
Nowe artykuły




Losowe artykuły



