Porady - Warto wiedzieć więcej UrodaJak zadbać o okolice oczu? Ocena 5 na podstawie 7 komentarzy

Jak zadbać o okolice oczu?

Jak zadbać o okolice oczu?

Oczy często są określane "zwierciadłem duszy", ale czy wiesz, że to właśnie w okolicach oczu najszybciej są widoczne oznaki starzenia się skóry? Skóra pod oczami jest niezwykle cienka i zawiera małą ilość tkanki podskórnej, jak również niewiele gruczołów potowych i gruczołów łojowych, co sprawia, że w tym miejscu jest słabiej nawilżona i zdecydowanie bardziej wrażliwa niż w innych miejscach na ciele. Zazwyczaj pierwszym objawem starzenia się skóry są tzw. kurze łapki, czyli zmarszczki i nierówności pojawiające się w okolicach oczu. Co więcej, wraz z wiekiem skóra pod oczami zaczyna robić się coraz bardziej wysuszona i zaczyna wiotczeć, co znacznie pogłębia oznaki starzenia się. Jak zadbać o okolice oczu, aby na dłużej zachować młody wygląd?


Dlaczego skóra wokół oczu się starzeje?

Istnieje wiele czynników, które wpływają na starzenie się delikatnej skóry wokół oczu. Kondycja skóry we wspomnianym miejscu zależy przede wszystkim od budowy powiek, wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych, jak również od mimiki twarzy. Oczywiście na wygląd skóry pod oczami będą również miały wpływ czynniki genetyczne, a także nasze codzienne "grzeszki", a więc chodzenie spać z makijażem, palenie tytoniu, spędzanie długich godzin przed ekranami komputerów i telefonów, zbyt krótki sen czy nawet przybywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Oczywiście ogromny wpływ na stan naszej skóry pod oczami ma również starzenie hormonalne i prawo grawitacji.

Rewitalizacja okolic oka

Jednym ze skuteczniejszych sposobów przywrócenia okolicy oczu młodego wyglądu jest odpowiednia pielęgnacja, a w nieco trudniejszych przypadkach medycyna estetyczna. Skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna, dlatego warto zagwarantować jej zabiegi, które ją wzmocnią, jak również uzupełnią wszelkie niedobory, dzięki czemu okolice oczu będą wyglądać lepiej i zwiększą swoją zdolność do regeneracji. W przypadku rewitalizacji okolic oka najchętniej są wykonywane zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, peelingi medyczne, a także mezoterapia igłowa z preparatami dedykowanymi dla okolic oka.

Dodaj komentarz

Iwona
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Kurze łapki są pierwszym objawem starzenia skóry.

Beata
Dodano:
0
0

Staram się dbać o okolice oczu.

Gosia
Dodano:
0
0

Polecam zabieg mezoterapii igłowej.

Agata
Dodano:
0
0

Starzejąca się okolica wokół oczu to także mój problem.

Ilona
Dodano:
0
0

Sprawdził się u mnie zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Polecam!

Marzena
Dodano:
0
0

Niestety starzenie się skóry wokół oczu w moim przypadku było bardzo widoczne. Zabieg w klinice Belvedere zdziałał cuda!

Daria
Dodano:
0
0

Pielęgnacja skóry wokół oczu jest bardzo ważna. Wykonywałam peeling medyczny w klinice Belvedere. Polecam!!!


Ostatnio komentowane porady

Ja uważam, że w aranżacji pomieszczenia najważniejszy jest...
Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Niestety starzenie się skóry wokół oczu w moim przypadku...
Określenie budżetu podczas zakupu sukni ślubnej jest bardzo...
Od botoxu chyba bardziej polecam zabiegi kwasem hialuronowym....
Motyw kwiatowy był na moim weselu motywem przewodnim, bardzo...