Porady - Warto wiedzieć więcej TechnologieZużyte elektronarzędzia — co z nimi zrobić? Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Zużyte elektronarzędzia — co z nimi zrobić?

Zużyte elektronarzędzia — co z nimi zrobić?

Zepsute lub zużyte elektronarzędzia nie mogą zostać wyrzucone do kosza na śmieci, ponieważ zawarte są w nich szkodliwe dla zdrowia i środowiska metale ciężkie, zmiękczacze tworzyw sztucznych, środki antystatyczne oraz wiele innych substancji, które mogą okazać się toksyczne, np. ołów, nikiel, rtęć czy kadm. Przy prawidłowym użytkowaniu elektronarzędzi zawarte w nich substancje nie wpływają na działanie organizmów. Zobacz, co możesz zrobić ze zużytymi elektronarzędziami!


Czego nie wolno ci robić z elektronarzędziami?

Na większości elektronarzędzi narysowana jest ikona z przekreślonym koszem na śmieci, co oznacza, że wspomnianych produktów nie można wyrzucić razem z innymi śmieciami, nawet do kontenera na odpady zmieszane. Oczywiście również nielegalne jest wywożenie elektronarzędzi do lasów czy innych terenów przyrody — takie zachowanie nie tylko szkodzi środowisku, ale również nam samym, ponieważ trujące substancje dostają się do gleby, a także do wody, co może przyczynić się nawet do powstawania nowotworów.

Nie wyrzucaj, naprawiaj!

Wiemy już czego nie robić ze zużytymi elektronarzędziami, jednakże wciąż zastanawiasz się, co możesz zrobić ze sprzętem, który odmówił Ci posłuszeństwa? Zamiast kupować nowe modele elektronarzędzi, świetnym rozwiązaniem będzie oddanie je do serwisu elektronarzędzi, w którym sprzęt zostanie zdiagnozowany, a następnie naprawa zostanie wyceniona. Wtedy możesz się zdecydować, czy lepiej opłaca się naprawić stary sprzęt, który może Ci jeszcze służyć przez wiele lat majsterkowania, czy lepszym pomysłem będzie kupno nowego modelu, który w końcu również odmówi Ci posłuszeństwa. Jeżeli zdecydujesz się na naprawę, masz gwarancję, że wykorzystane w serwisie części uniwersalne do elektronarzędzi pochodzą od oryginalnych dostawców i że Twoje elektronarzędzia będą działać jak nowe. Jeśli jednak zdecydujesz się na wyrzucenie elektronarzędzi, najlepszą opcją będzie przekazanie elektrośmieci do zajmującego się nimi punktu PSZOK, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów.

Dodaj komentarz

Edytaa
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Nie przypuszczałam, że nie można wyrzucać elektronarzędzi.

Kacper
Dodano:
0
0

Zużyte narzędzia warto naprawiać.

Kaszan
Dodano:
0
0

Prawidłowa utylizacja takich uszkodzonych sprzętów jest bardzo ważna!

Wiciu
Dodano:
0
0

Warto korzystać z serwisów elektronarzędzi, niekiedy naprawa okazuje się prosta i mało kosztowna a sprzęt służy nam jeszcze długi czas.

Jerzy
Dodano:
0
0

Ja zawszę oddaję zepsute elektronarzędzia do serwisu.


Ostatnio komentowane porady

Ja uważam, że w aranżacji pomieszczenia najważniejszy jest...
Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Fajnie byłoby mieć taki piec. Jeżeli kuchnia jest duża, to...
Warto korzystać z serwisów elektronarzędzi, niekiedy...
Uważam, że największy wpływ na środowisko ma przede...
Sam komfort wejścia w upalny dzień do klimatyzowanego...