20.03.2024

Ślub w małej skali: jak go zorganizować?

Ślub w małej skali: jak go zorganizować?

Ocena artykułu

Brak opinii. Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy!
autor
Autor artykułu
Tomasz Adamczyk
omasz jest entuzjastą ogrodnictwa i ekspertem od pielęgnacji roślin. Jego artykuły zawierają praktyczne wskazówki dotyczące uprawy roślin w ogrodzie i na balkonie, dbania o trawniki oraz tworzenia harmonijnych kompozycji roślinnych.
Udostępnij

Ślub w małej skali może być równie uroczysty i piękny jak ten z udziałem setek gości. W obliczu ograniczeń związanych z pandemią wiele par decyduje się na niewielki ślub. Jednak organizacja takiej ceremonii wymaga równie dużego nakładu pracy, co w przypadku wesela dla większej liczby osób. Warto więc zastanowić się, jak zorganizować ślub w małej skali, aby był wyjątkowy i niezwykły.

Planowanie i budżet
Planując ślub w małej skali, warto zacząć od ustalenia budżetu, który mamy do dyspozycji. Nawet, jeśli na początku wydaje się, że ślub w małym gronie wyjdzie taniej, to jednak koszty związane z organizacją samego wydarzenia i przyjęcia mogą się znacząco różnić w zależności od pomysłów pary. Dlatego warto dokładnie przemyśleć, ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na nasz mały ślub.

Wybór odpowiedniej lokalizacji
Kiedy już mamy ustalony budżet, warto zastanowić się gdzie chcemy zorganizować ceremonię zaślubin i przyjęcie. Możemy wybrać się na malowniczą polanę w lesie, do uroczego pensjonatu, czy też do kameralnego przyjęcia w ulubionej restauracji. Warto zastanowić się nad miejscem, które jest dla nas istotne i odpowiednie dla naszych zaproszonych gości.

Lista gości i zaproszenia
Organizacja wesela Rzeszów, czyli ślub w małej skali, pozwala na to, by lista gości była bardziej selektywna i intymna. Nie musimy zapraszać dalekich krewnych czy znajomych, których dawno nie widzieliśmy. Możemy skupić się na najbliższej rodzinie i przyjaciołach, co sprawi, że ślub stanie się bardziej osobisty i kameralny.

Dekoracje i florystyka
Kolejnym krokiem w organizacji ślubu jest zastanowienie się nad dekoracjami. Dobrze dobrana florystyka może zmienić każde miejsce w wymarzone, magiczne miejsce. Możemy wybrać się na wspólne warsztaty florystyczne, by samemu stworzyć dekoracje, co może być także świetnym pomysłem na wyjątkową i niedrogą dekorację.

Kuchnia i catering
Organizacja wesela Rzeszów, czyli ślub w małej skali, otwiera przed nami mnóstwo możliwości, jeśli chodzi o catering. Możemy zdecydować się na kameralne, rodzinne biesiadowanie, na które każdy gość przyniesie coś do jedzenia. Możemy także zdecydować się na catering z zewnątrz, bądź zaaranżować wspólne gotowanie przed samym ślubem.

Ubieranie się i fryzura
Chociaż ślub w małej skali może sprawiać wrażenie mniej formalnego, to wciąż warto zadbać o odpowiedni strój. Dla par, które niekoniecznie chcą ubierać się w ślubne suknie i garnitury, można zorganizować sesję zdjęciową w bardziej swobodnych ubraniach. Możemy także zdecydować się na stylizację casualową, w której będziemy czuć się swobodnie i komfortowo.

Zespół muzyczny lub DJ
Muzyka to ważna część każdej uroczystości weselnej, niezależnie od tego, czy jest to duże wesele czy ślub w małej skali. Możemy zdecydować się na zatrudnienie zespołu muzycznego, który stworzy klimatyczne, intymne brzmienie, bądź też na DJ-a, który zagra ulubione piosenki młodej pary. Ważne, by muzyka odpowiadała naszym oczekiwaniom i dodawała uroku tej wyjątkowej chwili.

Sesja zdjęciowa
Na koniec warto pomyśleć o sesji zdjęciowej. Ślub w małej skali to doskonała okazja, by zatrudnić fotografika, który stworzy dla nas piękne wspomnienia z tego wyjątkowego dnia. Możemy zdecydować się na sesję plenerową, która podkreśli urok miejsca, w którym odbyło się wesele, bądź też na tradycyjne zdjęcia z rodzicami i przyjaciółmi.


Organizacja wesela Rzeszów, czyli ślub w małej skali, może być równie piękny i wyjątkowy jak te dla większej liczby gości. Ważne, by w trakcie planowania pamiętać o naszych indywidualnych potrzebach i pragnieniach. Ślub to wyjątkowa chwila, która zasługuje na naszą szczególną uwagę i staranność. Dlatego warto zastanowić się nad każdym aspektem organizacji oraz zrobić wszystko, by stworzyć wyjątkową i niezapomnianą ceremonię zaślubin.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności