08.02.2024

Jak dbać o blachy i formy piekarnicze?

Jak dbać o blachy i formy piekarnicze?

Ocena artykułu

Na podstawie 1 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Tomasz Adamczyk
omasz jest entuzjastą ogrodnictwa i ekspertem od pielęgnacji roślin. Jego artykuły zawierają praktyczne wskazówki dotyczące uprawy roślin w ogrodzie i na balkonie, dbania o trawniki oraz tworzenia harmonijnych kompozycji roślinnych.
Udostępnij

Blachy oraz formy piekarnicze, aby służyły nam przez lata użytkowania w pierwotnym stanie, muszą być odpowiednio pielęgnowane. Jak dbać o sprzęt cukierniczy, aby służył nam jeszcze dłużej i zachowywał swoje właściwości? Jak dbać i jak składować blachy, foremki i formy do pieczenia ciastek, ciast, tortów oraz chlebów?


Przed pierwszym użyciem...

Niezwykle ważnym elementem w pielęgnacji blach i form do pieczenia jest ich odpowiednie przygotowanie do pracy. Przed pierwszym użyciem wszystkie metalowe produkty należy dokładnie umyć, wygrzać w piecu w temperaturze ok. 100 stopni Celsjusza przez ok. 45 minut, a następnie pokryć warstwą oleju roślinnego i pozostawić do wystygnięcia w temperaturze pokojowej. Wygrzać należy również formy piekarnicze pokryte silikonem, jednakże należy je dokładnie wygrzewać w temperaturze ok. 250 stopni Celsjusza przez około godzinę. Niektóre powierzchnie form pokryte specjalnymi materiałami nie wymagają wypalania.

Czyszczenie blach i form piekarniczych

Oczywiście po każdym użyciu blachy oraz formy piekarnicze powinny zostać odpowiednio wyczyszczone, dlatego niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego preparatu do czyszczenia produktów metalowych. Najskuteczniejszym sposobem jest zalanie środkiem blachy lub foremki i dokładne spłukanie jej wodą po wyznaczonym czasie, który jest zależny od stopnia zabrudzenia. Jeżeli do pieczenia wybierzesz ocynkowane blaszki, pamiętaj, że nie nadają się one do mycia w zmywarce, ponieważ prawdopodobnie pojawi się na nich rdza. W ich przypadku niezwykle ważne jest dokładne umycie, a następnie wytarcie do sucha. Przy takich blaszkach zdecydowanie lepiej stosować jest papier do pieczenia, ponieważ przy kontakcie z kwasami owoców może dojść do ich ciemnego wybarwienia. Wyposażenie cukierni najczęściej składa się z blaszek z powłoką nieprzywierającej. Jak sobie z nimi poradzić? Przede wszystkim należy pamiętać, aby nie kroić w nich ciast, co zapobiegnie rysowaniu powierzchni. Należy również unikać mycia w zmywarce, a także nagłych zmian temperatur, które mogą doprowadzić do stracenia przez blaszkę swoich cennych właściwości.

Jak przechowywać blaszki do pieczenia?

Chyba najprostszym rozwiązaniem jest przechowywanie blaszek ułożonych jedna na drugiej w szafce, szufladzie lub po prostu w piekarniku!

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(1)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Przydatne porady.
~Pola
08.02.2024

Nowe artykuły

Zrównoważona gospodarka leśna w produkcji drewna klejonego
Zrównoważona gospodarka leśna w produkcji drewna klejonego
Drewno klejone to materiał o bardzo szerokim zastosowaniu w różnych gałęziach przemysłu, budownictwie czy meblarstwie. Dzięki swoim doskonałym właściwościom mechanicznym oraz estetycznym, drewno klejone jest coraz częściej
Analiza korzyści i potencjalnych problemów związanych z automatycznym owijaniem palet
Analiza korzyści i potencjalnych problemów związanych z automatycznym owijaniem palet
Automatyczne owijanie palet to proces, w którym maszyny stosowane są do owijania palet z towarami folią stretch. Technologia ta znajduje szerokie zastosowanie w logistyce, magazynowaniu oraz dystrybucji, a jej celem jest zabezpieczenie towarów przed uszkodzeniami, zabrudzeniami oraz utratą stabilności podczas transportu. Jak każda innowacja, automatyczne owijanie palet niesie za sobą zarówno korzyści, jak i potencjalne problemy. Niniejszy artykuł przedstawia analizę obu tych aspektów.
Wpływ jakości folii na proces owijania - co warto wiedzieć?
Wpływ jakości folii na proces owijania - co warto wiedzieć?
Proces owijania palet to istotna część logistyki firmy zajmującej się transportem i magazynowaniem produktów. Automatyczna owijarka jest niezwykle przydatnym narzędziem, które umożliwia szybkie, precyzyjne i efektywne owinięcie produktów na palecie folią stretch. Jednakże, aby zapewnić skuteczne i niezawodne owinięcie, niezmiernie ważne jest wykorzystanie wysokiej jakości folii. W dzisiejszym artykule omówimy, jak jakość folii wpływa na proces owijania, i na co zwracać uwagę wybierając odpowiednią folię stretch do automatycznej owijarki.
Co to jest wyjątkowego w powietrzu w Radawie, które jest bogate w jod?
Co to jest wyjątkowego w powietrzu w Radawie, które jest bogate w jod?
Radawa, położona w województwie podkarpackim, znana jest ze swojego wyjątkowego powietrza bogatego w jod. To szczególne bogactwo sprawia, że miasteczko jest wyjątkowym miejscem, gdzie można cieszyć się leczniczym oddychaniem,
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności