08.02.2024

Zawiasy meblowe - ważne elementy w każdej konstrukcji mebla

Zawiasy meblowe - ważne elementy w każdej konstrukcji mebla

Ocena artykułu

Brak opinii. Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy!
autor
Autor artykułu
Tomasz Adamczyk
omasz jest entuzjastą ogrodnictwa i ekspertem od pielęgnacji roślin. Jego artykuły zawierają praktyczne wskazówki dotyczące uprawy roślin w ogrodzie i na balkonie, dbania o trawniki oraz tworzenia harmonijnych kompozycji roślinnych.
Udostępnij
Pod pojęciem zawiasów meblowych kryje się tak naprawdę szereg przeróżnych modeli, które przeznaczone są do mebli różnego typu. Tylko prawidłowo dobrany zawias sprawi, że codzienne korzystanie z mebli będzie bardzo wygodne i komfortowe. Dobrze dobrany zawias sprawia też, że meble są w pełni funkcjonalne.

Dostępne są zawiasy różnego typu od wielu różnych producentów. Zakupić można bowiem zawiasy meblowe do drzwi bliźniaczych, równoległych, nakładanych, składanych, czy też wypuszczanych. Bez problemu można też kupić zawiasy, które przeznaczone są do montażu w szafkach narożnych.
Oczywiście sam zawias to nie wszystko. Każdy z nich bowiem montowany jest jeszcze w połączeniu z innymi elementami. Są to miedzy innymi prowadniki - niezbędne do montażu, zaślepki na zawiasy, ograniczniki kąta.
Ograniczniki kąta to niezwykle przydatne elementy - pozwalają bowiem na zmniejszenie kąta otwarcia, dzięki czemu uniknąć można kolizji frontu z meblami sąsiadującymi.
W ostatnim czasie popularnością cieszą się zawiasy meblowe z cichym domykiem tzw. samodomykające. Umożliwiają one bardzo ciche i niezwykle delikatne zamykanie drzwiczek. Jest to opcja idealne do domu, w którym zamieszkuje mała pociecha. Drzwi można zamknąć bez hałasu, co na pewno nie zbudzi dziecka ze snu. Jeszcze inną kategorią zawiasów meblowych są te przeznaczone do frontów bezuchwytowych. Zawias w połączeniu z odpowiednim odbojnikiem tworzy wygodny system push to open. Dzięki temu systemowi drzwiczki otwierają się po naciśnięciu frontu.

 


 

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Nowe artykuły

Zrównoważona gospodarka leśna w produkcji drewna klejonego
Zrównoważona gospodarka leśna w produkcji drewna klejonego
Drewno klejone to materiał o bardzo szerokim zastosowaniu w różnych gałęziach przemysłu, budownictwie czy meblarstwie. Dzięki swoim doskonałym właściwościom mechanicznym oraz estetycznym, drewno klejone jest coraz częściej
Analiza korzyści i potencjalnych problemów związanych z automatycznym owijaniem palet
Analiza korzyści i potencjalnych problemów związanych z automatycznym owijaniem palet
Automatyczne owijanie palet to proces, w którym maszyny stosowane są do owijania palet z towarami folią stretch. Technologia ta znajduje szerokie zastosowanie w logistyce, magazynowaniu oraz dystrybucji, a jej celem jest zabezpieczenie towarów przed uszkodzeniami, zabrudzeniami oraz utratą stabilności podczas transportu. Jak każda innowacja, automatyczne owijanie palet niesie za sobą zarówno korzyści, jak i potencjalne problemy. Niniejszy artykuł przedstawia analizę obu tych aspektów.
Wpływ jakości folii na proces owijania - co warto wiedzieć?
Wpływ jakości folii na proces owijania - co warto wiedzieć?
Proces owijania palet to istotna część logistyki firmy zajmującej się transportem i magazynowaniem produktów. Automatyczna owijarka jest niezwykle przydatnym narzędziem, które umożliwia szybkie, precyzyjne i efektywne owinięcie produktów na palecie folią stretch. Jednakże, aby zapewnić skuteczne i niezawodne owinięcie, niezmiernie ważne jest wykorzystanie wysokiej jakości folii. W dzisiejszym artykule omówimy, jak jakość folii wpływa na proces owijania, i na co zwracać uwagę wybierając odpowiednią folię stretch do automatycznej owijarki.
Co to jest wyjątkowego w powietrzu w Radawie, które jest bogate w jod?
Co to jest wyjątkowego w powietrzu w Radawie, które jest bogate w jod?
Radawa, położona w województwie podkarpackim, znana jest ze swojego wyjątkowego powietrza bogatego w jod. To szczególne bogactwo sprawia, że miasteczko jest wyjątkowym miejscem, gdzie można cieszyć się leczniczym oddychaniem,
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności