08.02.2024

Opakowania foliowe - używać czy nie ?

Opakowania foliowe - używać czy nie ?

Ocena artykułu

Brak opinii. Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy!
autor
Autor artykułu
Tomasz Adamczyk
omasz jest entuzjastą ogrodnictwa i ekspertem od pielęgnacji roślin. Jego artykuły zawierają praktyczne wskazówki dotyczące uprawy roślin w ogrodzie i na balkonie, dbania o trawniki oraz tworzenia harmonijnych kompozycji roślinnych.
Udostępnij

Używa się ich na całym świecie, znajdują tysiące zastosowań - od przechowywania żywności i produktów chemicznych do pakowania i zabezpieczania różnego rodzaju przedmiotów. Ułatwiają codzienne życie a zarazem są przyczyną degradacji środowiska. Mają więcej zalet czy wad ?


Kontrowersje wokół folii

Od długiego czasu na rynku dostępne są specyficzne rodzaje opakowań, które już od samego momentu ich powstania zdążyły zrodzić wokół siebie sporo kontrowersji. A chodzi tu o praktyczne w codziennym użytkowaniu, niesamowicie trwałe, mocne i solidnie wykonane folie, które przez jednych stosowane są na co dzień, a przez innych wbrew przeciwnie – krytykowane i określane jako szkodliwe dla otaczającego nas środowiska. W tym przypadku w zasadzie można mówić o rozmaitych podkategoriach, które są zróżnicowane pod względem zarówno rodzajów surowców wytwórczych jak także i ich konkretnego przeznaczenia. Bez względu jednak na odmianę tego opakowania, można mówić o wielorakich zaletach, które poza foliom ciężko jest przypisać jakimkolwiek innym elementom opakowaniowym. 

Do najważniejszych walorów tych opakowań zaliczana jest zwłaszcza doskonała termokurczliwość, co pozwala na to, aby posiadany sprzęt móc wykorzystać w specjalistycznych maszynach automatycznych czy też ręcznych i półautomatycznych. Są one wyjątkowo trwałe, mocne, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i wydajne. Jedna rolka wystarcza na długi czas użytkowania. Ponadto należy także stwierdzić, że w przypadku folii biodegradowalnych w grę wchodzi bardzo krótki czas zgrzewu i obkurczy, co pozwala na proste i bezproblemowe pakowanie. Z jeszcze innego punktu widzenia z kolei foliom przypisana jest także ogromna estetyka. Są one schludnie wykończone i można je użytkować w niemal każdej dziedzinie. 

Niewątpliwie za istotną właściwość folii można uznać jej uniwersalność – zarówno pod względem kolorystycznym, jak także i bezwonności oraz braku smaku. Tym samym doskonale nadaje się ona powiedzmy do tego, aby za jej pośrednictwem opakowywać artykuły żywnościowe. Trwałe i nieprzepuszczalne folie pozwalają na zabezpieczenie przed przenikaniem rozmaitych substancji. O ile zwrócimy uwagę na atesty i certyfikaty, a także zdecydujemy się nieco dołożyć i zainwestować w produkty pochodzące od rekomendowanych przedsiębiorstw, mamy szansę na niezaśmiecanie otaczającego nas środowiska jak ma to miejsce w przypadku opakowań niebiodegradowalnych – na przykład wykonywanych z plastiku i innych tworzyw sztucznych. 

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Nowe artykuły

Zrównoważona gospodarka leśna w produkcji drewna klejonego
Zrównoważona gospodarka leśna w produkcji drewna klejonego
Drewno klejone to materiał o bardzo szerokim zastosowaniu w różnych gałęziach przemysłu, budownictwie czy meblarstwie. Dzięki swoim doskonałym właściwościom mechanicznym oraz estetycznym, drewno klejone jest coraz częściej
Analiza korzyści i potencjalnych problemów związanych z automatycznym owijaniem palet
Analiza korzyści i potencjalnych problemów związanych z automatycznym owijaniem palet
Automatyczne owijanie palet to proces, w którym maszyny stosowane są do owijania palet z towarami folią stretch. Technologia ta znajduje szerokie zastosowanie w logistyce, magazynowaniu oraz dystrybucji, a jej celem jest zabezpieczenie towarów przed uszkodzeniami, zabrudzeniami oraz utratą stabilności podczas transportu. Jak każda innowacja, automatyczne owijanie palet niesie za sobą zarówno korzyści, jak i potencjalne problemy. Niniejszy artykuł przedstawia analizę obu tych aspektów.
Wpływ jakości folii na proces owijania - co warto wiedzieć?
Wpływ jakości folii na proces owijania - co warto wiedzieć?
Proces owijania palet to istotna część logistyki firmy zajmującej się transportem i magazynowaniem produktów. Automatyczna owijarka jest niezwykle przydatnym narzędziem, które umożliwia szybkie, precyzyjne i efektywne owinięcie produktów na palecie folią stretch. Jednakże, aby zapewnić skuteczne i niezawodne owinięcie, niezmiernie ważne jest wykorzystanie wysokiej jakości folii. W dzisiejszym artykule omówimy, jak jakość folii wpływa na proces owijania, i na co zwracać uwagę wybierając odpowiednią folię stretch do automatycznej owijarki.
Co to jest wyjątkowego w powietrzu w Radawie, które jest bogate w jod?
Co to jest wyjątkowego w powietrzu w Radawie, które jest bogate w jod?
Radawa, położona w województwie podkarpackim, znana jest ze swojego wyjątkowego powietrza bogatego w jod. To szczególne bogactwo sprawia, że miasteczko jest wyjątkowym miejscem, gdzie można cieszyć się leczniczym oddychaniem,
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności