08.02.2024

Czym jest 1 procent podatku

Ocena artykułu

Brak opinii. Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy!
autor
Autor artykułu
Tomasz Adamczyk
omasz jest entuzjastą ogrodnictwa i ekspertem od pielęgnacji roślin. Jego artykuły zawierają praktyczne wskazówki dotyczące uprawy roślin w ogrodzie i na balkonie, dbania o trawniki oraz tworzenia harmonijnych kompozycji roślinnych.
Udostępnij

Od 2004 roku możemy dzielić się jednym procentem naszego podatku z dowolną Organizacją Pożytku Publicznego. Lista takich organizacji dostępna jest na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Podzielenie się częścią podatku jest dla nas całkowicie bezpłatne, nie ponosimy z tego tytułu żadnych kosztów. 


jak przekazać 1% podatku

Aby tego dokonać wystarczy wybrać organizację, którą chcemy wspomóc. Następnie wpisujemy w zeznaniu podatkowym jej numer KRS oraz określamy cel, na który kwota ma być przekazana. Może to być pomoc konkretnej osobie, która jest podopieczną określonej fundacji. Wielu z nas ma w swoim otoczeniu do czynienia z osobami niepełnosprawnymi fizycznie, ubogimi, chorymi umysłowo - możemy zatem pomóc tym, których znamy. To, czy organizacja pożytku publicznego pozna dane osobowe swojego darczyńcy jest zależne tylko i wyłącznie od konkretnego podatnika. W zaznaniu jest pole, w którym wyrażamy na to zgodę, bądź jej nie wyrażamy. Oddawana należność nie może być większa niż wspomniany 1% posiadanego podatku. Może to być natomiast kwota mniejsza. Sami wpisujemy jaką należność przekazujemy wybranej przez siebie Organizacji Pożytku Publicznego. Nagrodą za pamięć o ludziach potrzebujących jest satysfakcja moralna i świadomość, że zrobiliśmy coś pożytecznego. Nie wiemy czy za jakiś czas my, lub nasi krewni nie zachorują - wówczas to oni będą czekali na oddanie jednego procenta przez innych podatników. Jak mówi stare porzekadło - wszystko co dobre i złe zrobimy wraca do nas prędzej czy później z zdwojoną siłą. 

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Nowe artykuły

Zrównoważona gospodarka leśna w produkcji drewna klejonego
Zrównoważona gospodarka leśna w produkcji drewna klejonego
Drewno klejone to materiał o bardzo szerokim zastosowaniu w różnych gałęziach przemysłu, budownictwie czy meblarstwie. Dzięki swoim doskonałym właściwościom mechanicznym oraz estetycznym, drewno klejone jest coraz częściej
Analiza korzyści i potencjalnych problemów związanych z automatycznym owijaniem palet
Analiza korzyści i potencjalnych problemów związanych z automatycznym owijaniem palet
Automatyczne owijanie palet to proces, w którym maszyny stosowane są do owijania palet z towarami folią stretch. Technologia ta znajduje szerokie zastosowanie w logistyce, magazynowaniu oraz dystrybucji, a jej celem jest zabezpieczenie towarów przed uszkodzeniami, zabrudzeniami oraz utratą stabilności podczas transportu. Jak każda innowacja, automatyczne owijanie palet niesie za sobą zarówno korzyści, jak i potencjalne problemy. Niniejszy artykuł przedstawia analizę obu tych aspektów.
Wpływ jakości folii na proces owijania - co warto wiedzieć?
Wpływ jakości folii na proces owijania - co warto wiedzieć?
Proces owijania palet to istotna część logistyki firmy zajmującej się transportem i magazynowaniem produktów. Automatyczna owijarka jest niezwykle przydatnym narzędziem, które umożliwia szybkie, precyzyjne i efektywne owinięcie produktów na palecie folią stretch. Jednakże, aby zapewnić skuteczne i niezawodne owinięcie, niezmiernie ważne jest wykorzystanie wysokiej jakości folii. W dzisiejszym artykule omówimy, jak jakość folii wpływa na proces owijania, i na co zwracać uwagę wybierając odpowiednią folię stretch do automatycznej owijarki.
Co to jest wyjątkowego w powietrzu w Radawie, które jest bogate w jod?
Co to jest wyjątkowego w powietrzu w Radawie, które jest bogate w jod?
Radawa, położona w województwie podkarpackim, znana jest ze swojego wyjątkowego powietrza bogatego w jod. To szczególne bogactwo sprawia, że miasteczko jest wyjątkowym miejscem, gdzie można cieszyć się leczniczym oddychaniem,
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności