08.02.2024

Co na podłogę do domu?

Co na podłogę do domu?

Ocena artykułu

Brak opinii. Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy!
autor
Autor artykułu
Tomasz Adamczyk
omasz jest entuzjastą ogrodnictwa i ekspertem od pielęgnacji roślin. Jego artykuły zawierają praktyczne wskazówki dotyczące uprawy roślin w ogrodzie i na balkonie, dbania o trawniki oraz tworzenia harmonijnych kompozycji roślinnych.
Udostępnij

Parkiet z drewna prezentuje się pięknie i ciekawie.Drewno nie jest jednorodne –zatem mamy tu do czynienia z wyszukanym wyglądem, nietypowąkolorystyką. Podłoga z drewna kojarzy nam się z ciepłem,klimatem, nastrojem.  Co więcej – ten materiał nie uczula, nie powoduje również alergii (tak jak niektóre tworzywa).


Najczęściej na podłogi wybierane są takie materiały jak drewno oraz panele.Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma wady, jak i zalety. Należy zatem zapoznać się z nimi, zatem podejmiemy ostateczną decyzję w odniesieniu do wykończenia podłogi. Parkiet drewniany jest przede wszystkim trwały. Nawet jeśli ulegnie zniszczeniu, można go sprawnie odnowić poprzez cyklinowanie i lakierowanie. Wówczas wygląda jak nowy. Czyli podłoga drewniana nawet po wielu latach użytkowania będzie nas cieszyła i nieustannie zachwycała swoim pięknem. Kolorystyka drewna jest zróżnicowana i możemy uzyskać różne efekty, w zależności od tego, na jakie drewno się zdecydujemy. Do wad drewna zaliczyć można fakt, iż nie jest ono dobrym izolatorem akustycznym, nie jest też bardzo odporne na działanie wilgoci czy też wody. Pamiętać też trzeba, by przyłożyć się do kwestii ułożenia drewnianej podłogi, w przeciwnym wypadku jej estetyka nie będzie zachwycała. Dotyczy to jednak każdego rodzaju podłogi. Panele laminowane są nieco tańsze niż deski drewniane, łatwo też się je układa i utrzymuje w należytej czystości. Nie mniej jednak są jeszcze mniej odporne na niekorzystne działanie wody niż drewno, a raz uszkodzonych paneli nie da się naprawić.  

 

pielęgnacja podłogi

Drewno jest bardzo dobrym izolatorem termicznym. Na uwagę zasługuje fakt, iż drewnianą podłogę można odświeżać, sprawiać, że wygląda jak nowa. Wystarczy zastosować zabieg określany jako cyklinowanie. Podłoga z drewna wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji. Z reguły nie stosujemy tu preparatów uniwersalnych, ale takie, które przeznaczone są tylko do drewna. Bardzo ważną kwestią jest prawidłowe ułożenie podłogi – nie jest to tak łatwe jak w przypadku paneli. Od właściwego ułożenia desek zależy końcowy efekt estetyczny, jak i komfort użytkowania podłogi. Osoby, które obawiają się o uszkodzenia parkietu (szczególnie jeśli w wykonany został z stosunkowo miękkiego drewna) pomyśleć mogą o zakupieniu dywanu. Miły w dotyku dywan w połączeniu z drewnianą podłogą wniesie do wnętrza wiele uroku i niepowtarzalny styl.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Nowe artykuły

Zrównoważona gospodarka leśna w produkcji drewna klejonego
Zrównoważona gospodarka leśna w produkcji drewna klejonego
Drewno klejone to materiał o bardzo szerokim zastosowaniu w różnych gałęziach przemysłu, budownictwie czy meblarstwie. Dzięki swoim doskonałym właściwościom mechanicznym oraz estetycznym, drewno klejone jest coraz częściej
Analiza korzyści i potencjalnych problemów związanych z automatycznym owijaniem palet
Analiza korzyści i potencjalnych problemów związanych z automatycznym owijaniem palet
Automatyczne owijanie palet to proces, w którym maszyny stosowane są do owijania palet z towarami folią stretch. Technologia ta znajduje szerokie zastosowanie w logistyce, magazynowaniu oraz dystrybucji, a jej celem jest zabezpieczenie towarów przed uszkodzeniami, zabrudzeniami oraz utratą stabilności podczas transportu. Jak każda innowacja, automatyczne owijanie palet niesie za sobą zarówno korzyści, jak i potencjalne problemy. Niniejszy artykuł przedstawia analizę obu tych aspektów.
Wpływ jakości folii na proces owijania - co warto wiedzieć?
Wpływ jakości folii na proces owijania - co warto wiedzieć?
Proces owijania palet to istotna część logistyki firmy zajmującej się transportem i magazynowaniem produktów. Automatyczna owijarka jest niezwykle przydatnym narzędziem, które umożliwia szybkie, precyzyjne i efektywne owinięcie produktów na palecie folią stretch. Jednakże, aby zapewnić skuteczne i niezawodne owinięcie, niezmiernie ważne jest wykorzystanie wysokiej jakości folii. W dzisiejszym artykule omówimy, jak jakość folii wpływa na proces owijania, i na co zwracać uwagę wybierając odpowiednią folię stretch do automatycznej owijarki.
Co to jest wyjątkowego w powietrzu w Radawie, które jest bogate w jod?
Co to jest wyjątkowego w powietrzu w Radawie, które jest bogate w jod?
Radawa, położona w województwie podkarpackim, znana jest ze swojego wyjątkowego powietrza bogatego w jod. To szczególne bogactwo sprawia, że miasteczko jest wyjątkowym miejscem, gdzie można cieszyć się leczniczym oddychaniem,
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności