Porady - Warto wiedzieć więcej BiznesPożyczka hipoteczna dla firm, jak się o nią ubiegać? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Pożyczka hipoteczna dla firm, jak się o nią ubiegać?

Pożyczka hipoteczna dla firm, jak się o nią ubiegać?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą sektora MŚP i chcesz skorzystać ze wsparcia finansowego - oferta Podkarpackiego Funduszu Rozwoju z pewnością Cię zainteresuje. Firma ta kieruje swoje usługi do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które mają siedzibę lub oddział na terenie województwa podkarpackiego i tutaj prowadzą działalność.


pożyczka hipoteczna

Jednym ze sposobów wsparcia przez Fundusz jest możliwość uzyskania pożyczka hipoteczna dla firm. Tego typu kredyt może być przeznaczony na zakup budynku, biura, lokalu użytkowego bądź usługowego czy też magazynów. PFR udziela kredytów hipotecznych dla firm w wysokości od 500 tysięcy zł do 1 miliona zł na okres 10 lat, ale z możliwością wcześniejszej spłaty pożyczki. Przedsiębiorca musi jednak w tym przypadku posiadać 10-procentowy wkład własny.

jak otrzymać kredyt hipoteczny dla firmy

Pierwszym, co musi zrobić przedsiębiorca, to wypełnić odpowiedni wniosek i zebrać wymagane dokumenty. Następnie, wniosek i dokumentacja zostaną poddane ocenie i weryfikacji, a w przypadku jakichkolwiek braków przedsiębiorca zostanie o tym poinformowany i poproszony o ich uzupełnienie. Kolejnym etapem procedury kredytowej jest wizytacja członków komisji w siedzibie lub oddziale przedsiębiorstwa. Po podsumowaniu powyższych działań, PFR wydaje decyzję o akceptacji bądź odrzuceniu wniosku kredytowego. W przypadku jego przyjęcia, przedsiębiorca zobowiązany jest do uiszczenia opłaty prowizji, po dokonaniu której zostanie podpisana właściwa umowa na kredyt hipoteczny.
Mimo iż zainteresowani muszą złożyć wiele dokumentów, cała procedura jest bardzo prosta i przebiega sprawnie. W przypadku kredytu hipotecznego obowiązuje sześciomiesięczna karencja, a oprocentowanie zaczyna się od 2,35% w skali roku. Za samo rozpatrzenie wniosku, przedsiębiorca nie ponosi kosztu, a prowizja za podpisanie umowy wysoki 0-2%. PFR zapewnia również doradztwo finansowych ekspertów. Brzmi ciekawie? Zapoznaj się z ofertą Podkarpackiego Funduszu Rozwoju i sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać wsparcie na rozwój działalności.

Dodaj komentarz

Luiza
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Jeśli pożyczka to tylko od zaufanego źródła.

Bartek
Dodano:
0
0

Pożyczka dla firm powinna być dobrze sprawdzona.

Bogdan
Dodano:
0
0

Interesujący temat. Pożyczki zawsze wydają się takie ryzykowne i trudne do zdobycia.

Karol
Dodano:
0
0

Fajny artykuł, bardzo pomocny jak szybko uzyskać kredyt na dalszy rozwój firmy.


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Ja uważam, że w aranżacji pomieszczenia najważniejszy jest...
Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Dobrze że powstają takie programy, które ułatwiają nam...
Sprzedaż internetowa rozwinęła się przez pandemię...
Klinika, w której pracuję także korzysta z webinarów.
Bycie księgowym jest trudne, ciągłe doszkalanie się z...