Najlepsze Porady ZdrowieWskazania do wizyty kontrolnej u flebologa

Wskazania do wizyty kontrolnej u flebologa

Wskazania do wizyty kontrolnej u flebologa

Flebolog to lekarz specjalista, który zajmuje się profilaktyką oraz aktywnym leczeniem żylaków, oraz wszelkich chorób układu żylnego. Do flebologa warto wybrać się, gdy tylko zauważysz u siebie niepokojące i dość uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu dolegliwości związane z powstawaniem żylaków. Lepiej zapobiegać powstawaniu żylakom, niż później je leczyć, dlatego zaleca się, aby dość regularnie kontrolować stan swoich żył. Podczas wizyty flebolog wykonuje kompleksowe badanie USG żył Doppler Warszawa, które jest badaniem ultrasonograficznym, dlatego jest całkowicie bezinwazyjne i bezbolesne, a także nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Po przeprowadzeniu badania dochodzi do interpretacji obrazowej, a także badania manualnego, które pozwoli utwierdzić lekarza, czy postawiona diagnoza jest słuszna.


Metody eliminacji niewydolności żylnej

Lekarz flebolog po wykonaniu badania dopplerowskiego wie, z jakim stadium choroby ma do czynienia, co pozwala mu na dobranie odpowiedniego sposobu leczenia od metod tradycyjnych po metody nowoczesne związane z działaniem wewnątrznaczyniowym. Ważnym aspektem w pracy lekarza flebologa jest jego doświadczenie w profilaktyce oraz długoterminowej opiece nad pacjentami z problemami żylnymi. Oprócz wiedzy na temat chorób żył, flebolog musi również posiadać informacje z zakresu diagnostyki oraz terapii obrzęku tłuszczowego i limfatycznego.

Pierwsze objawy powstawania żylaków

Jeżeli zauważysz u siebie ociężałość nóg i występującą na nich opuchliznę, szczególnie wieczorami, jest to znak, że coś niedobrego dzieje się w żyłach kończyn dolnych. Do najczęstszych objawów powstającej niewydolności żylnej należą również częste skurcze, uczucie rozpierania łydek, a także widoczne zmiany w okolicy ud, tzw. pajączki czy poszerzone naczynia przy kostkach i lekka zmiana kolorytu skóry. Wizytę u lekarza flebologa odpowiednio wcześnie powinny również zaplanować kobiety starające się o dziecko lub kobiety w ciąży, ponieważ stan ciężarny doprowadza do znacznego obciążenia układu żylnego, dlatego warto eliminować problemy żylne przed poczęciem dziecka.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Modne ubrania są popularne dla małych dzieci.
porada: PIZZERIE
Włoska pizza najlepiej smakuje gdy jest na cienkim cieście.
Zdobienie ciastek kojarzy mi się z moim dzieciństwem, kiedy...
Jedzenie na telefon to dobre udogodnienie dla zabieganych osób.
Dokładnie tak, te wszystkie działania plus motywacja z...
Systemem leczenia manualnego jest osteopatia. Terapia znana i...
Mi masaże zawsze pomagają. Niektóre są bardzo bolesne ale...
Nawet nie wiedziałam kto to jest flebolog.