Najlepsze Porady ZdrowieUzupełnianie uzębienia

Uzupełnianie uzębienia

Uzupełnianie uzębienia

Brak zębów nie tylko jest problemem od strony estetyki, ale również może on doprowadzić do wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Na resztę zębów w szczęce kładziony jest bowiem większy nacisk podczas żucia, bo niejako zastępują one utracone zęby. Może to powodować ich osłabienie czy nawet powstawanie w nich wyszczerbień. Dla zdrowia jamy ustnej, jak i właściwego jej wyglądu warto więc pomyśleć o protetyce zębów.


Wykonywane jest kilka rodzajów uzupełnień. Jedne z nich to protezy. Dzielimy je na ruchome i nieruchome. Pierwsze z nich można wyjąć podczas szczotkowania pozostałych zębów czy ściągać na noc. Drugie są wykonywane na stałe, bez możliwości ich wyjmowania. Odpowiednio dopasowana proteza pozwala całkowicie zapomnieć o jej istnieniu i cieszyć się na nowo pełnym uzębieniem.

Innym sposobem uzupełniania zębów jest montowanie implantów. To tytanowe elementy, które są umieszczane w dziąśle i łączone z kością szczęki. Pełnią one rolę korzenia zęba. Na nich z kolei są osadzane korony wyglądające tak, jak prawdziwy ząb. Często stanowią one bazę do zamontowania w jamie ustnej protez, ponieważ brak większej części uzębienia w niej ogranicza możliwości protetyki zębów. Kiedy zaś umieścimy w niej implanty, możemy na nich osadzić mosty.

Możemy się również zdecydować na większą liczbę implantów, jednak należy liczyć się z ich dużymi kosztami. Co prawda jest to rozwiązanie bardzo wygodne, ale niestety nadal kosztowne, szczególnie ze względu na użycie w celu implantacji wysokiej jakości materiałów.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Uroda to jedna z najszerzej rozwijających się branży, w...
Poszukując sposobu ma udane wakacje bardzo często zapominamy...
Systemem leczenia manualnego jest osteopatia. Terapia znana i...
Może nie zdajemy sobie sprawy, że meble biurowe i...
Systemem leczenia manualnego jest osteopatia. Terapia znana i...