Najlepsze Porady ZdrowieUzupełnianie uzębienia

Uzupełnianie uzębienia

Uzupełnianie uzębienia

Brak zębów nie tylko jest problemem od strony estetyki, ale również może on doprowadzić do wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Na resztę zębów w szczęce kładziony jest bowiem większy nacisk podczas żucia, bo niejako zastępują one utracone zęby. Może to powodować ich osłabienie czy nawet powstawanie w nich wyszczerbień. Dla zdrowia jamy ustnej, jak i właściwego jej wyglądu warto więc pomyśleć o protetyce zębów.


Wykonywane jest kilka rodzajów uzupełnień. Jedne z nich to protezy. Dzielimy je na ruchome i nieruchome. Pierwsze z nich można wyjąć podczas szczotkowania pozostałych zębów czy ściągać na noc. Drugie są wykonywane na stałe, bez możliwości ich wyjmowania. Odpowiednio dopasowana proteza pozwala całkowicie zapomnieć o jej istnieniu i cieszyć się na nowo pełnym uzębieniem.

Innym sposobem uzupełniania zębów jest montowanie implantów. To tytanowe elementy, które są umieszczane w dziąśle i łączone z kością szczęki. Pełnią one rolę korzenia zęba. Na nich z kolei są osadzane korony wyglądające tak, jak prawdziwy ząb. Często stanowią one bazę do zamontowania w jamie ustnej protez, ponieważ brak większej części uzębienia w niej ogranicza możliwości protetyki zębów. Kiedy zaś umieścimy w niej implanty, możemy na nich osadzić mosty.

Możemy się również zdecydować na większą liczbę implantów, jednak należy liczyć się z ich dużymi kosztami. Co prawda jest to rozwiązanie bardzo wygodne, ale niestety nadal kosztowne, szczególnie ze względu na użycie w celu implantacji wysokiej jakości materiałów.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Systemem leczenia manualnego jest osteopatia. Terapia znana i...
Dentysta Rzeszów to najczęściej wpisywana fraza w momencie...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...