Najlepsze Porady ZdrowieRehabilitacja dzieci z porażeniem mózgowym Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Rehabilitacja dzieci z porażeniem mózgowym

Rehabilitacja dzieci z porażeniem mózgowym

Mózgowe porażenie dziecięce, czyli zespół zaburzeń ruchu oraz postawy to jedna z najczęstszych i najbardziej rozpoznawalnych chorób neurologicznych dzieci w Polsce. Najczęstszym czynnikiem wpływającym na wystąpienie porażenia mózgowego jest niedotlenienie organizmu, które nastąpić może zarówno podczas ciąży, jak i w trakcie porodu.


Najczęstszymi pierwszymi objawami i postaciami mózgowego porażenia dziecięcego są: napięcie kończyn górnych i dolnych, niedowład, niepełnosprawność intelektualna, padaczka, zaburzenia układu pokarmowego, głuchota, trudności w koncentracji i uczeniu się. Rehabilitacja dzieci z porażeniem mózgowym dobierana jest indywidualnie. Zastosowanie zróżnicowanych ćwiczeń, atrakcyjnych dla dzieci zabawek, a także innych form rehabilitacji takich jak pływania czy jazdy konnej sprawia, że zabiegi stają się bardziej atrakcyjne dla dziecka, a co za tym idzie jest ono bardziej zaangażowane w wykonywanie ćwiczeń.

Istnieje kilka metod rehabilitacji skutecznych w przypadku dzieci z porażeniem mózgowym. Do najczęściej stosowanych nalezą: rehabilitacja ruchowa za pomocą indywidualnie dobranych ćwiczeń, masaż rozluźniający mięśnie, nauka ruchu za pomocą różnego rodzaju bodźców dotykowych, integracja ruchu ze zmysłami, praca z psychologiem, terapia logopedyczna oraz opieka dietetyka.

Dodaj komentarz

Lidia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Bardzo okropne schorzenie, rehabilitacja jest niestety konieczna.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
Gdy pojawia się kaszel suchy lub mokry, wizyta u lekarza to...
Miałem taki zabieg na stopy i dłonie, na prawdę pomaga....
W sanatorium miałam zabiegi krioterapii, są świetnym...
Dobry stomatolog to podstawa. Bez tego nie można liczyć na...