Najlepsze Porady ZdrowiePuchną Ci nogi? Udaj się do specjalisty Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Puchną Ci nogi? Udaj się do specjalisty

Puchną Ci nogi? Udaj się do specjalisty

Opuchlizna nóg nie jest jedynie problemem natury estetycznej, który powoduje, że czujemy się mniej komfortowo w swoim ciele. Przyczyną takiego stanu jest gromadzenie się wody w tkankach kończyn dolnych. Pojawia się wtedy obrzęk - najczęściej zlokalizowany wokół kostek i podudzi. Przypadłość ta dotyka głównie kobiety i może mieć różne podłoże. Taka sytuacja powinna nas skłonić do udania się do specjalisty, który będzie mógł trafnie zdiagnozować co nam dolega.


Dlaczego nogi puchną?

Obrzęk nóg może być objawem wielu schorzeń. Jeśli się pojawi, warto przyjrzeć się swojemu zdrowiu. Często przyczyna tkwi w naszym stylu życia, który jest nieprawidłowy. Winna jest zła dieta, praca w bezruchu, a także nadwaga. Przyczyniać może się także chodzenie na wysokich obcasach, które wymusza nienaturalną pozycję stopy i obciąża stawy.
Puchnięcie nóg może również informować o poważnych schorzeniach. To często jeden z pierwszych objawów pojawiających się przy problemach z krążeniem. Może wskazywać na żylaki, nawet jeśli te jeszcze nie są widoczne lub gdy zauważalne są jedynie drobne "pajączki" https://www.drparda.com.pl/oferta/v-laser/laserowe-zamykanie-naczynek-na-nogach
W innych przypadkach, obrzęk nóg może informować o problemach hormonalnych, a także chorych nerkach. Jeśli więc dotyczy nas taki problem, powinniśmy udać się z nim do lekarza.

Żylaki - najczęstsza przyczyna spuchniętych nóg

Przewlekła niewydolność żylna to obecnie jedno z najczęstszych schorzeń w naszym społeczeństwie, dlatego lekarz pierwszego kontaktu często zaleca pacjentowi, któremu puchną nogi wizytę u flebologa - specjalisty zajmującego się leczeniem chorób żył. Obrzęki nóg występują u blisko połowy osób chorych na żylaki, dlatego podejrzenie często pada własnie na to schorzenie. Flebolog przeprowadzi badanie USG doppler, które pozwoli ustalić czy przyczyną puchnięcia nóg jest zalegająca w żyłach krew. Jeśli wynik będzie potwierdzający, trzeba będzie wdrożyć odpowiednie leczenie. Niewydolność żylna może bowiem prowadzić do znacznie poważniejszych konsekwencji niż te, które widoczne są gołym okiem.

Dodaj komentarz

Stasia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Opuchnięte nogi to tez bolące nogi. Znam to.

Janina P.
Dodano:
0
0

Lepiej nie bagatelizować puchnących nóg. To może być pierwszy znak, że coś niedobrego dzieje się z żyłami.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Słyszałam, że ten zabieg przynosi wiele korzyści dla...
Marzy mi się ślub w plenerze.
Pieczenie domowego chleba to dla mnie zbyt trudny proces.
Morsowanie jest dla mnie nową aktywnością, na razie...
Odchudzanie nie powinno polegać na jednej metodzie, muszą to...
Dzięki decyzji o założeniu stałego aparatu ortodontycznego...
Laserowe zamykanie naczynek jest najlepszą metodą na...
Nie ma po co się opalać, piękna jasna cera, bez żadnych...