Najlepsze Porady ZdrowiePowstrzymaj nadpotliwość stóp botoksem Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Powstrzymaj nadpotliwość stóp botoksem

Powstrzymaj nadpotliwość stóp botoksem

Pocenie się to naturalna reakcja fizjologiczna organizmu, która usuwa z niego toksyny oraz uboczne produkty metabolizmu, jednocześnie pełni funkcję termoregulacyjną — ciało ochładza się podczas upałów oraz wzmożonego wysiłku. Nadpotliwość ciała to jednakże uprzykrzająca codzienne funkcjonowanie choroba, którą należy leczyć. Nadpotliwość, czyli nadmierne pocenie się występuje niezwykle często w okolicy głowy, pach oraz stóp.


Przyczyny nadpotliwości stóp

Nadmierna potliwość stóp związana jest z nadaktywnymi gruczołami potowymi, które są pobudzane przez wysiłek, stres oraz intensywne stany emocjonalne. Celem leczenia nadpotliwości jest zablokowanie nerwów, które zaopatrują gruczoły potowe, co przyczyni się do uniemożliwienia wydzielania nadmiernego potu.
W przypadku leczenie nadpotliwości stóp coraz częściej wykorzystuje się toksynę botulinową, potocznie nazywaną botoksem. Podczas zabiegu określa się obszar, w którym występuje nadpotliwość, nakładany jest krem znieczulający, a następnie wstrzykiwana jest odpowiednia dawka toksyny botulinowej, która poprzez zablokowanie działania nerwów, znacznie zmniejsza wydzielanie potu. Efekty zabiegu pojawiają się już po kilku dniach, w których czasie nadmierne pocenie zostaje zahamowane — utrzymują się one nawet do 8 miesięcy.

Nadpotliwość a botox

Terapia z zastosowaniem toksyny botulinowej niweluje pocenie stóp. Botoks Warszawa jest bezpiecznym produktem leczniczym, który jest powszechnie wykorzystywany w zwalczaniu bruksizmu, likwidowaniu zmarszczek, a także przewlekłych migren. Leczenie nadmiernej potliwości stóp przy pomocy toksyny botulinowej przyniesie szybkie i niezwykle skuteczne rezultaty — jest to zabieg o małej inwazyjności, a także niewielkiej bolesności. Botox działa drażniąco na zakończenia nerwowe, w efekcie czego ogranicza wydzielanie potu, dzięki czemu pacjent może cieszyć się komfortem oraz swobodą przez kilka miesięcy, jeżeli preparat został podany w odpowiedniej dawce. Aby uzyskać pożądane efekty, wystarczy powtarzać zabieg co 6 lub 12 miesięcy. Toksyną botulinową można również leczyć nadpotliwość czoła, głowy, pach, dłoni oraz nosa.

Dodaj komentarz

Bożenka
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Nadpotliwość stóp trzeba leczyć.

...Tomek
Dodano:
0
0

Takie zabiegi są bezbolesna a naprawdę poprawiają komfort.

W.
Dodano:
0
0

Niesamowite, że botoks ma takie działanie.

Damian
Dodano:
0
0

Słyszałem o tym zabiegu od kolegi. Jest zachwycony efektami. Nawet ja zauważyłem, że jego czoło już się nie poci.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Modne ubrania są popularne dla małych dzieci.
porada: PIZZERIE
Włoska pizza najlepiej smakuje gdy jest na cienkim cieście.
Zdobienie ciastek kojarzy mi się z moim dzieciństwem, kiedy...
Jedzenie na telefon to dobre udogodnienie dla zabieganych osób.
Nie ma co sie stresować, gdy ktoś przed nami zadaje wiele...
Takie zabiegi są bezbolesna a naprawdę poprawiają komfort.
Nie ma po co się opalać, piękna jasna cera, bez żadnych...
To badanie usg zdiagnozowało u mnie miażdżycę. Bezbolesne...