Najlepsze Porady ZdrowiePajączki na nogach, do jakiego lekarza się wybrać? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Pajączki na nogach, do jakiego lekarza się wybrać?

Pajączki na nogach, do jakiego lekarza się wybrać?

Tak zwane pajączki na nogach to dość powszechne zjawisko, z którym zmagają się przede wszystkim kobiety. Pajączki oczywiście nie tylko pojawiają się na nogach, ale również na twarzy, rękach, dekolcie, piersiach, brzuchu, a nawet na plecach. Przyczyn powstawania pajączków jest mnóstwo - uwarunkowania genetyczne, mała aktywność ruchowa, dieta, stosowanie antykoncepcji hormonalnej, a nawet zabiegi kosmetyczne, m.in. masaż bańką chińską czy depilacja woskiem. Jeżeli zauważysz u siebie pojawiające się pajączki nie czekaj, lecz umów się do lekarza specjalisty, jakim jest flebolog. Flebologia estetyczna zajmuje się diagnostyką, leczeniem, jak również profilaktyką schorzeń żylnych.


Pierwsza wizyta u flebologa, jak wygląda?

Na pierwszej wizycie u lekarza flebologa pacjenci wybierający się z problemem jakim są pajączki muszą być przygotowani na szczegółowy wywiad lekarski, a także na badanie USG żył Dopplera. Badanie ultrasonograficzne jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne, może być wykonywane nawet u kobiet w ciąży. Do badania nie trzeba się wcześniej przygotowywać, jednakże trzeba być świadomym, że konieczne będzie odsłonięcie części ciała, np. nogi, na której będzie przeprowadzane badanie. Lekarz flebolog przesuwa po skórze głowicę emitującą falę dźwiękową, która następnie odbija się od krwi i powraca do głowicy, która przesyła wyłapany obraz na monitor. W taki sposób lekarz może określić przyczynę powstawania pajączków, a także stworzyć plan leczenia i zapobiegania dalszemu rozwojowi choroby.

Jakie są metody leczenia pajączków?

Do najpopularniejszych metod leczenia pajączków należy małoinwazyjna skleroterapia lub laserowe usuwanie pajączków z wykorzystaniem światłowodu. Skleroterapia zazwyczaj jest wykonywana w przypadku niewydolności żylnej o małym lub średnim kalibrze, dlatego idealnie nadaje się do leczenie venulektazji lub teleangiektazji. Zmiany te ostrzykuje się specjalnym preparatem w formie płynnej lub spienionej. Po przeprowadzonym zabiegu zalecane jest jak najszybsze rozpoczęcie chodzenia. Drugim sposobem na zamknięcie pajączków jest laserowe usuwanie zmian z wykorzystaniem cienkiego światłowodu. Duża energia oddziałuje na światło naczynia, co doprowadza do jego obliteracji, a w konsekwencji do całkowitego zamknięcia. Wspomniany zabieg nie tylko gwarantuje szybkie, ale również estetyczne efekty.

Dodaj komentarz

MArta
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

szukam dobrego frenologa w Katowicach - ktoś poleci ?


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
Ból kręgosłupa to powszechny problem wielu osób.
Szkoda, że implanty są takie drogie... Technika już tak...
Leczenie żylaków w moim przypadku przebiegło bardzo szybko....
Po ciężkim treningu sauna jest świetnym rozwiązaniem.