Najlepsze Porady ZdrowieOrtopedia regeneracyjna — czym się zajmuje? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Ortopedia regeneracyjna — czym się zajmuje?

Ortopedia regeneracyjna — czym się zajmuje?

Ortopedia regeneracyjna to szybko rozwijająca się gałąź medycyny, która dopiero od niedawna funkcjonuje na terenie Polski. Zabiegi z zakresu ortopedii regeneracyjnej polegają przede wszystkim na wykorzystaniu potencjału regeneracyjnego organizmu pacjenta w prewencji i leczeniu chorób układu narządu ruchu przy wykorzystaniu iniekcji do- i okołostawowywch. Małoinwazyjnym zabiegiem regeneracyjnym można podleczyć kontuzje, urazy sportowe oraz przewlekłe stany powodujące dyskomfort, oraz wszelkie dolegliwości bólowe, jak również dolegliwości przyczyniające się do słabszej wydajności organizmu podczas aktywności fizycznej. Ortopedia regeneracyjna jest alternatywą dla bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych.


Jedną z zalet zabiegów regeneracyjnych jest wykorzystanie biologicznych substancji, które są wytwarzane przez organizm pacjenta. Wszelkie zabiegi ambulatoryjne są małoinwazyjne — sam przebieg terapii jest szybki i sprawny.
Przychodnia Specjalistyczna REHAVITAE w Ostrowcu oferuje pacjentom zabiegi stymulujące naturalne procesy naprawcze oraz odbudowę uszkodzonych tkanek przy pomocy różnorodnych zabiegów.
Głównym celem ortopedii regeneracyjnej jest dążenie do odtwarzania uszkodzonych tkanek poprzez zastąpienie młodymi komórkami komórek starych i w dodatku chorych - ortopeda Ostrowiec.
Najbardziej zaawansowanym biologicznie sposobem bezoperacyjnej regeneracji jest terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP) oraz fibryną bogatopłytkową (I-PRF). Wymienione preparaty są substancjami naturalnymi, które są całkowicie biokompatybilne, co niemal całkowicie wyklucza ryzyko wystąpienia jakiejkolwiek reakcji alergicznej. Osocze bogatopłytkowe jest pozyskiwane systemem Tropcells — dzięki jego zastosowaniu zyskujemy maksymalną koncentrację płytek krwi przy ograniczeniu objętości osocza, które prowadzi do niższej aktywności płytek krwi. PRP wykorzystuje się głównie w medycynie sportowej oraz ortopedii.

Dodaj komentarz

Marlena
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Miałam zabiegi z osocza bogatopłytkowego, efekty są super, widać je już po 2-3 zabiegu. Ten zabieg na prawdę mi pomógł. Moja własna krew mnie uratowała :)

Katarzyna
Dodano:
0
0

Bardzo ciekawy zabieg, będę śledzić jego dostępność w moim mieście.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Ta maszyna baby-maxdrop jest naprawdę warta uwagi, ciekawy...
Zaciekawił mnie ten artykuł.
Sklep Italia Style ma świetną jakość stelaży.
Linea ma świetna jakość produktów do sprzątania.
Mój syn miał leczoną wadę zgryzu przez 2 lata, teraz...
W bólu kręgosłupa pomógł mi ortopeda.
Nie zawsze jest to uczulenie, u niektórych może być jedynie...
Masaż każdej blizny jest konieczny, jeżeli nie będziemy...